Primera Division. Real wygrywa, Ronaldo wyrzucony z boiska za skandaliczne zachowanie

Cordoba
Bramki: Ghilas (3. - karny) Kartki: Rossi, Cartabia - żółta, Cartabia - czerwona (za drugą żółtą) Skład: Carlos - Gunino, Pantić, Crespo, Edimar - Deivid, Rossi - Bebe, Cartabia, Ghilas - Andone (80. Vico)
Real Madryt
Bramki: Benzema (27.), Bale (89. - karny) Kartki: Ramos, Khedira, Carvajal - żółta, Ronaldo - czerwona Skład: Casillas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo (72. Coentrao) - Khedira (64. Illarramendi), Kroos, Rodrgiuez (80. Jese) - Bale, Benzema, Ronaldo
Real Madryt długo się męczył, by wygrać z Cordobą, i ostatecznie pokonał beniaminka 2:1. Po meczu mówi się jednak głównie o Cristiano Ronaldo, który osiem minut przed końcem został wyrzucony z boiska za kopnięcie rywala.

Mecz z Cordobą już od pierwszych minut nie układał się po myśli Realu. W trzeciej minucie rzut karny wykorzystał Ghilas i choć Real wyrównał po trafieniu Benzemy, to bramki dającej zwycięstwo długo nie mógł strzelić.

Sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej, gdy w 82. minucie najpierw, walcząc w polu karnym, uderzył w twarz, przewrócił, a po chwili jeszcze kopnął obrońcę gospodarzy Edimara. Poniżej możecie zobaczyć całe zajście.

Chwilę później czerwoną kartkę zobaczył też pomocnik Cordoby Cartabia, który zagrał ręką w polu karnym. Rzut karny wykorzystał Gareth Bale i "Królewscy" ostatecznie zdołali wyrwać trzy punkty, ale po tym meczu najwięcej będzie się mówić o zachowaniu Portugalczyka.

Ronaldo na początku roku odebrał Złotą Piłkę, czyli nagrodę dla najlepszego piłkarza w zeszłym roku. W tym samym czasie świat obiegła też inna informacja - o rozstaniu Ronaldo z partnerką Iriną Shayk. Już wtedy mówiło się, że możliwe, iż wpłynie to na jego boiskową postawę. Będziemy musieli jednak zapewne trochę poczekać, zanim Ronaldo odniesie się do tej sytuacji.

Dodatkowo, schodząc z boiska, Portugalczyk wykonał gest, jakby strzepywał kurz z naszywki, którą Real nosi na koszulkach po wygraniu w Klubowych Mistrzostwach Świata. Niewykluczone, że Ronaldo zostanie w związku z tą sytuacją zawieszony na dłużej. Jeśli władze ligi zdecydują się go wykluczyć z gry na cztery kolejki lub więcej, nie będzie mógł zagrać w ważnym meczu derbowym z Atletico Madryt. Według pierwszych informacji sędzie nie zanotował jednak tego wydarzenia w protokole meczowym, co oznaczałoby, że Portugalczyk dostanie maksymalnie trzy mecze zawieszenia.

Ronaldo przeprosił

Jak się okazało, na reakcję Portugalczyka wcale nie musieliśmy długo czekać. Cristiano Ronaldo na Twitterze kilkadziesiąt minut po zakończeniu spotkania przeprosił za swoje zachowanie: "Przepraszam wszystkich, a w szczególności Edimara, za mój bezmyślny atak".