Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Chiński konglomerat wykupił 20 procent akcji Atletico Madryt

Jedna z największych chińskich spółek Dalian Wanda Group ogłosiła w środę, że za 45 milionów euro przejęła 20 procent akcji Atletico Madryt. To pierwszy przypadek, gdy Chińczycy inwestują w jednej z czołowych europejskiej lig. Atletico jest aktualnym mistrzem Hiszpanii.
Twórca Dalian Wandy Jianlin Wang zapowiedział ostatnio, że chce rozwinąć biznes w sektorze rozrywkowym. Chińczycy chcą się rozwijać i rywalizować na rynku globalnym z takimi firmami jak Walt Disney i Universal Studios, a inwestycja w klub piłkarski to najwyraźniej krok w tym kierunku.

Chiński inwestor może być ratunkiem dla Atletico, które ma ponad 500 milionów euro długów. Sprzedanie akcji firmie z Azji otworzy też klub na tamtejszych fanów i sponsorów.

Nie wiadomo, ile pieniędzy Dalian Wanda będzie inwestować w Atletico, ale Wang mówił niedawno, że jego celem jest podniesienie zysków o 147 procent do kwoty 600 miliardów juanów do 2020 roku. 20 procent tej kwoty ma pochodzić z rynku międzynarodowego, który Dalian Wanda do tej pory traktowała marginalnie.

Czy to przez nią C. Ronaldo rozstał się z Iriną Shayk? [ZDJĘCIA]