Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Martin Odegaard, "talent stulecia", wybrał Real

Real we wtorek lub najdalej do końca tygodnia ma ogłosić, że nowym piłkarzem madryckiego klubu będzie Martin Odegaard, 16-letni Norweg, określony przez Karla-Heinza Rummenigge "talentem stulecia".
O tym, że 16-letni Odegaard, piłkarz Stromsgodset IF, trafi do Realu, mówiło się od kilku dni. Według hiszpańskich mediów klub z Madrytu ogłosi transfer we wtorek lub najdalej do końca tygodnia. Kwota transakcji rozbije się między 2,3 a 3,4 mln euro. Odegaard będzie trenował z pierwszym zespołem, choć na regularne występy będzie mógł liczyć w drużynie rezerw, prowadzonej przez Zinedine Zidane'a. W madryckim klubie ma zostać zatrudniony ojciec piłkarza, Hans Erik Odegaard, dla którego priorytetem było umieszczenie Martina w pierwszym zespole.

Real w ten sposób ubiegł pozostałe kluby, m.in. Liverpool, Bayern czy Arsenal, które chętnie widziały zawodnika Stromsgodset IF u siebie. Z wyścigu wykluczona była Barcelona, która musi odcierpieć transferowy zakaz nałożony przez FIFA.

W Stromsgodset IF Odegaard został najmłodszym strzelcem gola i debiutantem w historii ligi norweskiej. Rekordowo szybko zagrał też w dorosłej kadrze. Mając 15 lat i 253 dni wystąpił w towarzyskim meczu ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Jak prezentuje się piękniejsza strona "11" roku FIFA? [Złota WAGPiłka]