Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. CAS nie pomógł. Barcelona już na pewno z zakazem transferów

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (TAS) odrzucił apelację FC Barcelony w sprawie zakazu przeprowadzania transferów w trakcie dwóch najbliższych okienek transferowych. To oznacza, że klub z Katalonii nie ma już dróg odwoławczych.
W kwietniu za złamanie punktu regulaminu dotyczącego pozyskiwania piłkarzy poniżej 18. roku życia FC Barcelona została ukarana rocznym zakazem dokonywania transferów. Śledztwo FIFA dotyczyło lat 2009-2013. W tym okresie "Blaugrana" miała na zabronionych przepisami warunkach zatrudnić i zarejestrować ok. dziewięciu piłkarzy z zagranicy, którzy nie osiągnęli pełnoletności. Oprócz zakazu transferowego 22-krotni mistrzowie Hiszpanii mieli zapłacić grzywnę w wysokości 450 tysięcy franków szwajcarskich. Kilka tygodni później, po interwencji władz FC Barcelony, karę zawieszono aż do wyjaśnienia sprawy.

W sierpniu FIFA podtrzymała swoją decyzję, a Barcelona skierowała sprawę do Lozanny. W TAS kataloński klub także nic nie wskórał. To oznacza, że nie ma już dróg odwoławczych. Barcelona nie może dokonywać żadnych transferów do stycznia 2016 roku.

W krótkim uzasadnieniu opublikowanym przez TAS czytamy, że Barcelona złamała przepisy artykułu 19 dotyczące statusu i transferu zawodników. Tym samym utrzymana w mocy została decyzja FIFA oraz wszystkie nałożone sankcje. TAS podkreśla, że opublikował decyzję bez szczegółowego wyjaśnienia w związku z otwierającym się 1 stycznia oknem transferowym. Pełne uzasadnienie zostanie wydane "najszybciej jak to będzie możliwe".

Których młodych piłkarzy dotyczy sprawa, jeszcze nie wiadomo. Do tej pory najczęściej w prasowych przeciekach pojawiali się: Lee Seung Woo, Paik Seung-Ho and Jang Gyeolhee (Korea Południowa), Theo Chendri (Fracja), Patrice Sousia (Kamerun) i Bobby Adekanye (Nigeria) - wszyscy trenowali w swoich grupach wiekowych w La Masia, ale nie mogli uczestniczyć w oficjalnych rozgrywkach.

O historii FC Barcelony i jej najlepszych piłkarzy przeczytasz w książkach >>

Co to był za rok dla polskich kibiców! Powspominaj i wygraj 500 zł [KONKURS]


Materiały partnera

Nike Performance FC BARCELONA STADIUM Rękawiczki pięciopalcowe navy/team red/yellow Nike Performance FC BARCELONA STADIUM Rękawiczki pięciopalcowe navy/team red/yellow Zobacz >
Nike Performance FC BARCELONA Artykuły kibica loyal blue/sunlight Nike Performance FC BARCELONA Artykuły kibica loyal blue/sunlight Zobacz >
Nike Performance FC BARCELONA Koszulka treningowa loyal blue/nobel red/sunlight Nike Performance FC BARCELONA Koszulka treningowa loyal blue/nobel red/sunlight Zobacz >