Primera Division. 20. zwycięstwo Realu Madryt z rzędu

Real pokonał Almerię aż 4:1. To 20. zwycięstwo "Królewskich" z rzędu. Dwa gole strzelił Cristiano Ronaldo.

- Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu, zwłaszcza w pierwszej połowie, ale w drugiej części spotkania strzeliliśmy dwie bramki i wygraliśmy ten trudny mecz. Oni zagrali naprawdę dobrze - mówił po meczu Iker Casillas.

Almeria zagrała świetne spotkanie, ale z Realem przegrała. W końcówce gracze gospodarzy nieco opadli z sił i dali sobie wbić dwa gole. Almeria sprawiła Realowi mnóstwo problemów, zwłaszcza w pierwszej połowie - często atakowała, rozrywała obronę drużyny z Madrytu, a sama dość solidnie broniła.

Najwięcej emocji było w końcówce pierwszej połowy, gdy w osiem minut padły trzy gole - najpierw dla Realu trafił Isco, potem Almeria wyrównała po pięknym strzale Verzy, a prowadzenie "Królewscy" odzyskali po skutecznej główce Balea.

Ronaldo przez większość meczu niczym specjalnym się nie wyróżnił. Gole strzelał dopiero w końcówce. Najpierw wykorzystał dobre podanie od Benzemy w 81. minucie, a osiem minut później przy jego trafieniu asystował Carvajal.

Real, wygrywając z Almerią, odniósł 20. zwycięstwo z rzędu we wszystkich rozgrywkach. W Primera Division "Królewscy" zajmują pierwsze miejsce. Nad drugą Barceloną mają pięć punktów przewagi i jeden mecz rozegrany więcej.