Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Real Madryt rozdał 17 zakazów stadionowych. Za obelgi

17 kibiców, którzy podczas sobotniego meczu Realu Madryt z Celtą Vigo wykrzykiwali obraźliwe hasła o Katalonii i Lionelu Messim, zostało zidentyfikowanych i otrzymało zakaz wstępu na stadion.
LFP, po tragicznych wydarzeniach w La Corunii, zaostrza politykę względem przemocy na trybunach. Liga zamierza przyglądać się uważnie także okrzykom pojedynczych kibiców - na stadionie ma mieć swoich obserwatorów, część dowodów będzie zbierać z transmisji telewizyjnych, a nie tylko z pomeczowych raportów przygotowanych przez sędziów.

LFP pierwsze incydenty dostrzegła w trakcie sobotniego meczu Realu Madryt z Celtą Vigo. Część kibiców wykrzykiwała wulgarne hasła o piłkarzu FC Barcelony Lionelu Messim, inni śpiewali o "p... Katalonii". Do podobnych incydentów doszło w niedzielę podczas meczu Rayo Vallecano z Sevillą.

Real zareagował szybko na wnioski z raportu przedstawionego przez władze ligi. Klub oświadczył, że zidentyfikował 17 osób i wydał im zakazy stadionowe. Dodatkowo osoby te straciły status socios.

Z zaostrzeniem polityki względem kibiców nie wszyscy się zgadzają. "AS" cytuje trenera FC Barcelony Lusa Enrique, który powiedział: - Jeśli zaczniemy wyrzucać ludzi ze stadionów za obelgi, to zostaniemy na nich sami.

Historia mundiali w artystycznej pigułce [PLAKATY]