Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Real Madryt potępia Platiniego. "Złota Piłka to nagroda indywidualna"

Real Madryt skrytykował Michela Platiniego, prezydenta UEFA, za jego ostatnie wypowiedzi ws. Złotej Piłki. Francuz stwierdził, że nagroda powinna trafić do któregoś z mistrzów świata, czyli jakiegoś Niemca. Hiszpańskiemu klubowi nie podobają się takie komentarze i potępił je w oficjalnym komunikacie wystosowanym na swojej stronie internetowej.
Po pierwsze, "Królewscy" wyrażają zdumienie tym, że głowa europejskiej federacji tak otwarcie wyraża swoją opinię. Zdaniem madrytczyków bezstronność jest jedną z najistotniejszych rzeczy w tej sprawie.

Po drugie, Złota Piłka jest według władz Realu nagrodą za występy indywidualne, a nie zespołowe. I właśnie jedynie osiągnięcia indywidualne powinny być brane pod uwagę przez głosujących, by nagroda zachowała swój prestiż.

Biorąc pod uwagę te kryteria, istnieje tylko jeden kandydat do sięgnięcia po Złotą Piłkę - oczywiście według Realu. - Cristiano Ronaldo bez cienia wątpliwości ma za sobą najlepszy rok. Wygrał Ligę Mistrzów, Złoty But i pobił rekord goli w jednej edycji Ligi Mistrzów, tak samo jak i Pucharu Króla. W obecnym sezonie wygrał Superpuchar Europy, strzelając dwa gole w tym spotkaniu i osiąga niesamowite wyniki, takie jak 20 bramek w pierwszych 12 meczach La Liga. To podkreśla jego wspaniałą formę i zapewnia, że zasługuje na Złotą Piłkę tak jak nigdy wcześniej - czytamy w oświadczeniu Realu.

1. grudnia ogłoszona zostanie najlepsza trójka. Nagroda dla najlepszego zawodnika w 2014 roku zostanie przyznana 12. stycznia podczas gali w szwajcarskim Zurychu.

Co miał na myśli Guardiola? Nikt tak nie gestykuluje