Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Real Madryt z herbem bez krzyża. Dla arabskiego sponsora

Real Madryt usunął krzyż ze swojego herbu - jako część lukratywnej trzyletniej umowy z nowym sponsorem - National Bank of Abu Dhabi.
Gdy we wrześniu podpisywano kontrakt, Florentino Perez nazwał partnerstwo z National Bank of Abu Dhabi strategicznym, a na uroczystości obecnych było czterech piłkarzy z pierwszej drużyny - Toni Kroos, Karim Benzema, Gareth Bale i Dani Carvajal. - Wiem, że tamtejsi kibice każdy mecz traktują wyjątkowo i nasze związki ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi są coraz silniejsze - mówił prezydent Realu.

Umowę podpisano we wrześniu, ale zniknięcie krzyża z herbu zauważono dopiero w środę, gdy oficjalnie zaprezentowano nową kartę kredytową wydaną przez bank, a jednocześnie kartę kibica Realu. Na czarnym plastiku wyrysowano jasnoszary herb, ale bez krzyża na koronie. Mówi się, że Real usunął krzyż - symbol chrześcijaństwa - ze swojego herbu wykorzystywanego przy produktach National Bank of Abu Dhabi, by nie drażnić klientów nowego sponsora, którzy w znacznej większości są muzułmanami.

"Marca" gorzko komentuje, że wielkie kluby sportowe gotowe są wiele poświęcić ze swojej tożsamości byle pozyskać nowych kibiców i zarobić jeszcze więcej pieniędzy. Korna zwieńczona krzyżem w herbie Realu jest od 1920 roku jako dar od króla Alfonso VIII.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Real pozbywa się krzyża ze swojego herbu. I znów ma to związek z arabskimi sponsorami. El Economico przypomina, że w 2012 roku Real prezentował pomysł swojej wyspy w ZEA, która miała być połączeniem centrum rozrywki i kompleksu hotelowo-wypoczynkowego, w materiałach promocyjnych i podczas oficjalnych prezentacji pokazywano klubowy logotyp bez krzyża. "Madrycki klub jest gotów okaleczyć swój święty znak, byle nie obrazić uczuć religijnych arabskich fanów. A skoro jego szefowie wykazują taką wrażliwość, to kto wie, być może przy okazji następnego biznesu otwieranego w tamtych okolicach dosztukują do herbu półksiężyc?" -blogował wtedy dziennikarz Sport.pl Rafał Stec.

Najlepiej ubrani piłkarze. Który wygrywa? [ZDJĘCIA]


O historii drużyny przeczytaj w książce "Real Madryt. Królewska historia najbardziej utytułowanego klubu świata >>

Więcej o:
Komentarze (261)
Real Madryt z herbem bez krzyża. Dla arabskiego sponsora
Zaloguj się
 • rhaan24

  Oceniono 1796 razy 1688

  Jestem ateistą ale dla mnie coś takiego to jest skandal. Chrześcijaństwo to religia ale również kultura i tradycja starego kontynentu i trzeba również w tym aspekcie rozpatrzyć jego znaczenie. Sprzedawanie własnej tradycji i tożsamości w imie obcej religi a właściwie jej pieniędzy to skandal. Real mówi że nie chce obrażać uczuć religijnych arabów a o uczucia religijne hiszpanów już się nie martwi?

 • anal_threat

  Oceniono 823 razy 781

  Typowi muzułmanie, od innych oczekują tolerancji i poszanowania Islamu, a gdy przychodzi co do czego wtedy okazuje się, że oni tolerować innych religii nie chcą. Nie ma drugiej tak zakłamanej religii i tak zakłamanych ludzi. To jest zaraza, którą trzeba pędzić z Europy, a nie płaszczyć się przed nimi tak jak Real. Jeszcze chwila i będzie za późno.

 • gawithh

  Oceniono 494 razy 448

  Czy to dziś jest prima a aprilis?

  No ale co ja się dziwię. To real.
  Oni dla kasy w herbie gołą dupę wstawili.

 • ulther

  Oceniono 446 razy 430

  Moze krol Hiszpanii powinien im odebra prawo do wykorzystywania korony w herbie?

 • usunieta

  Oceniono 341 razy 287

  Europa to bezpłodna bezdzietna babcia, która ma Alzheimera i Parkinsona a ciągla ma ochotę na kochanków, dla których zrobi wszystko.

 • 68jacekw

  Oceniono 307 razy 271

  A nie lepiej było dać na herb coś w zamian krzyża?Np .sylwetkę kozy-każdy muzułmanin chciałby wtedy mieć taką kartę.

 • adam-aga

  Oceniono 297 razy 263

  Od dzisiaj nie oglądam meczów Realu.

 • anal_threat

  Oceniono 264 razy 244

  Pozatym co to znaczy "usunęli krzyż, żeby nie drażnić sponsora"? Krzyż ich drażni? Tak jak gwiazda Dawida drażniła Hitlera czy jak? Przecież muzułmanie na każdym kroku podkreślają, że są bardzo tolerancyjni, a tutaj taki brak tolerancji. Islam to najbardziej zakłamana religia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX