Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Prezes Realu niechcący ujawnił nową nazwę stadionu

Santiago Bernabeu po renowacji zmieni nazwę na 'IPIC Bernabeu' lub 'CEPSA Bernabeu'. Informacja jest raczej pewna, bo pochodzi od prezesa Florentino Pereza nagranego przez kamerę programu ?El Chiringuito de Neox?.
W zeszłym miesiącu Real porozumiał się w sprawie strategicznego partnerstwa z założonym w Abu Zabi holdingiem International Petroleum Investment Co (IPIC). Pomoże on sfinansować remont stadionu, który ma kosztować 400 milionów euro i zakończyć się w 2017 roku.

Już wtedy rozpoczęły się spekulacje na temat nowej nazwy stadionu, której ustanowienie miałoby być elementem współpracy. Wstępnie miała się ona zmienić na 'Abu Dhabi Santiago Bernabeu'.

Teraz wiadomo więcej, bo we wtorek program telewizyjny "El Chiringuito de Neox" wyemitował nagranie z Perezem. - Nazwiemy go IPIC Bernabeu czy jak tam chcą... albo CEPSA Bernabeu - mówi prezes Realu najwyraźniej nieświadomy, że jest nagrywany. Kamera zarejestrowała go podczas spotkania, na którym Perez ogłosił porozumienie z Microsoftem w sprawie budowy platformy multimedialnej łączącej klub z jego fanami na całym świecie. CEPSA to inaczej Compania Espanola de Petroleos, hiszpańska firma energetyczna będąca częścią holdingu IPIC.

Santiago Bernabeu otwarto w 1950 roku i nazwano imieniem byłego piłkarza i prezesa hiszpańskiego klubu. Jego trybuny mogą pomieścić 80 tys. widzów. Teraz zostanie zmodernizowany przez niemieckich architektów z firmy GMP.

Projekt zakładał montaż nowego dachu oraz wybudowanie hotelu i centrum handlowego, które mają zwiększyć przychody klubu. Nie wiadomo, czy zostaną wprowadzone w życie, bo sąd w Madrycie zakwestionował porozumienie klubu z miastem na temat wykorzystania terenów przyległych do stadionu. Sprawą zainteresowała się nawet Komisja Europejska.

Czy rozpoznasz stadiony na fotkach z Google Street View? [QUIZ]


Którą nową nazwę stadionu wolisz?