Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Cristiano Ronaldo odebrał Złoty But. "Cały czas chcę być lepszy"

Portugalczyk Cristiano Ronaldo odebrał w środę w Madrycie Złotego Buta, statuetkę dla najlepszego strzelca ligowego w sezonie 2013/14. - Kiedy moja kariera się skończy, chcę być wśród najlepszych w historii. Jestem pewien, że będę - powiedział Portugalczyk.
Ronaldo otrzymał trofeum już po raz trzeci w karierze. Poprzednio zdobył je w sezonach 2007/08 i 2010/11. To trzecie uzyskał ex-aequo z Luise Suarezem z Barcelony. Urugwajczyk zdobył je dzięki bramkom strzelanym jeszcze w Liverpoolu.

- Zawsze staram się dobrze wykonywać swoje obowiązki, nie tylko w ostatnim sezonie. Zawsze chcę być lepszy - powiedział Ronaldo odbierając nagrodę.

- Ostatnie pięć lat było dla mnie bardzo udane, a ostatnie dwa były jeszcze odrobinę lepsze. Nie chcę być najlepszy tylko w Portugalii, chcę być najlepszy w ogóle i będę na to pracował. Oczywiście to kwestia indywidualnych opinii - dodał.

- Kiedy moja kariera się skończy, chcę być wśród najlepszych w historii. Jestem pewien, że będę - przekonywał Ronaldo.

Odniósł się też do samej nagrody. - Wygrać trzeci Złoty But to jak wygrać pierwszego. Cieszę się bardzo, chcę się z nim podzielić z tymi, którzy mi pomogli - mówił 29-letni Portugalczyk.

Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Brutalne faule w piłce nożnej (WIDEO)