1
1
Kartki: Pedro - żółta Skład: Bravo - Alves, Mascherano, Mathieu, Alba - Rakitić, Busquets (66. Pedro), Rafinha (66. Xavi) - Suarez, Messi, Neymar
Celta Vigo
Bramki: Larrivey (55.) Kartki: Hernandez, Gomez - żółta Skład: Alvarez - Mallo, Cabral, Gomez, Jonny - Krohn-Dehli, Radoja, Hernandez (69. Fernandez) - Orellana, Larrivey (76. Charles), Nolito (88. Madinda)
Duma Katalonii przegrała drugi mecz z rzędu. Tym razem lepsza okazała się Celta Vigo, która po trafieniu Joaquina Larrivey'a wygrała 1:0.
Mecz rozpoczął się od dominacji Barcelony, która od samego początku starała się rozmontować obronę rywali. Z kolei goście raz po raz starali się odpowiadać groźnymi kontrami napędzanymi przez Nolito. Najgroźniejszą sytuację w pierwszej połowie miał Messi, ale jego strzał z linii bramkowej wybił jeden z obrońców.

Dziesięć minut po przerwie niespodziewanie na prowadzenie wyszli goście. Wszędobylski Nolito wykorzystał gapiostwo Daniego Alvesa i odebrał mu piłkę przed polem karnym. Następnie efektownym podaniem piętą obsłużył Larriveya, który wpakował piłkę do siatki obok bezradnie interweniującego Claudio Bravo.

Dalsza część spotkania to bezradne próby pokonania, przez zawodników Barcelony doskonale dysponowanego tego dnia Alvareza. Bramkarz bronił każdy możliwy strzał. A jeżeli nawet on nie zdążył, ratowała go poprzeczka.

Wynik ostatecznie nie uległ zmianie. Barcelona straciła pozycję lidera na rzecz Realu Madryt, który w sobotę pokonał Granadę (4:0). Co więcej, w tabeli wyprzedził ich także mistrz Hiszpanii, Atletico Madryt. A biorąc pod uwagę, że w niedzielę swój mecz rozgrywają Sevilla i Valencia, to Katalończycy mogą spaść nawet na piąte miejsce.

Najlepsze zdjęcia meczu Real - Barcelona (3:1) [KLIKNIJ]