Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Ze zdrowiem Ronaldo jest źle?

Chicharito Hernandez nie jest zmiennikiem dla Karima Benzemy, ale walczącego z kontuzją kolana Cristiano Ronaldo - taką brawurową tezę stawia dziennik "El Pais". O zdrowiu Portugalczyka pisze na swoim blogu "W polu karnym" Dariusz Wołowski z "Wyborczej" i Sport.pl.
Stan zdrowia Cristiano Ronaldo zaczyna być według Diego Torresa, dziennikarza "El Pais", najpilniej strzeżoną tajemnicą Realu Madryt. Lekarze klubowi ukrywają podobno swoje diagnozy nawet przed innymi piłkarzami.

Z jednej strony sprawa jest oczywista: między marcem i majem Portugalczyk skatował bolące kolano. Torres pisze, że owładnęło nim pragnienie pobicia strzeleckiego rekordu w Champions League należącego do Jose Altafiniego i Leo Messiego. Bardziej elegancko można by to ująć tak: obsesja "La Decima" udzieliła się największej gwieździe "Królewskich" i jest to w pełni uzasadnione.

Kiedy Ronaldo opuścił rewanżowy mecz ćwierćfinału z Borussią Dortmund, o mały włos nie zakończyło się to katastrofą dla Realu (0:2). A przecież sześć dni wcześniej na Santiago Bernabeu "Królewscy" zwyciężyli gładko 3:0. Portugalczyk miał prawo się przestraszyć, że bez niego koledzy nie dotrą do finału w Lizbonie.

Sześć dni przed ostatecznym starciem z Atletico byliśmy w Madrycie z Michałem Szadkowskim. Słyszeliśmy, jak jeden z dziennikarzy zapytał Ronaldo o narażanie zdrowia. Portugalczyk był tego dnia wyjątkowo uprzejmy, cierpliwy, odpowiadał na wszystkie pytania w trzech językach (portugalski, hiszpański, angielski), ale na sugestię, że grał z urazem, nienaturalnie się wzburzył. Niby nic w tym wstydliwego, że najlepiej opłacany piłkarz świata ryzykuje zdrowiem, by pomóc drużynie.

Zrozumieliśmy jednak potem, o co chodziło. Ronaldo i klubowi lekarze, którzy zakazywali mu brać udział w meczach i treningach, popadli w ostry konflikt. Portugalczyk zatrudnił swoich medyków, a ci pozwolili mu grać. Dopiero po mundialu w jednym z wywiadów Cristiano przyznał, że od marca zmagał się z notorycznym bólem ścięgien w kolanie. "El Pais" sugeruje, że może się to skończyć operacją.

Czytaj cały wpis Dariusza Wołowskiego na jego blogu "W polu karnym"