Superpuchar Hiszpanii. Simeone: Najlepszym piłkarzem Realu jest Di Maria

Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, a może James Rodriguez? Nie, według trenera Atletico, najlepszym graczem Realu jest Angel di Maria. Pierwsze spotkanie madryckich klubów o Superpuchar Hiszpanii zakończyło się we wtorek remisem 1:1.

Di Maria zaczął mecz na ławce rezerwowych i wszedł na boisko dopiero 12 minut przed końcem za Lukę Modricia. Od razu wpłynęło to na grę ofensywną gospodarzy. Choć nie przyczynił się bezpośrednio do bramki zdobytej przez Rodrigueza, to wprowadził dużo świeżości w poczynania Realu pod bramką rywali.

- Mecz zmienił się po wejściu Di Marii - powiedział po meczu Simeone. - To logiczne, bo to najlepszy zawodnik, jakiego mają. On najłatwiej tworzy groźne sytuacje na połowie rywali - dodał Argentyńczyk o swoim rodaku.

Real prowadził krótko, bo w 88. minucie wyrównał Raul Garcia. - Dzięki tej bramce mamy pięćdziesiąt procent szans w rewanżu. Tak to oceniam, bo Real zawsze strzela bramkę i myślenie o wyniku 0:0 nie jest dobrym pomysłem - uzasadnił trener mistrzów Hiszpanii.

Atletico mogło wygrać na Santiago Bernabeu, ale kilka świetnych okazji zmarnował pozyskany z Bayernu Monachium Mario Mandżukić. - Wykonał świetną robotę dla naszego zespołu w defensywie. Oczekiwałem od Mandżukicia i Raula Jimeneza, by blokowali kontrataki. Zespół był zwarty i grał naprawdę dobrze - chwalił podopiecznych Simeone.