Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Superpuchar Hiszpanii. Real upamiętnił Alfredo Di Stefano

Do bardzo wzruszających chwil doszło przed pierwszym meczem o Superpuchar Hiszpanii pomiędzy Realem Madryt a Atletico. Na Estadio Bernabeu upamiętniono zmarłego 7 lipca Alfredo Di Stefano, legendę "Królewskich".
Czytaj relację z meczu Real - Atletico

Przed rozpoczęciem spotkania mogliśmy zobaczyć wielki transparent na trybunach z napisem "Dziękujemy, Alfredo". Na murawie z kolei rozłożona została koszulka z numerem 9 oraz wszystkie puchary, jakie z Realem zdobył Di Stefano. W czasie minuty ciszy wzruszającą melodię grał kwartet smyczkowy. Na telebimach pokazywano zdjęcia słynnego zawodnika, a cały stadion wykrzykiwał: "Di Stefano!".

Legenda futbolu

Urodzony w Argentynie Di Stefano to jeden z najsłynniejszych piłkarzy świata. W latach 1956-1960 z Realem Madryt pięciokrotnie zdobył Puchar Europy, strzelając gole w każdym z meczów finałowych. Z "Królewskimi" ośmiokrotnie wywalczył też mistrzostwo Hiszpanii. W 282 występach ligowych w ich barwach zdobył 216 goli.

W 1957 i 1959 r. otrzymał Złotą Piłkę magazynu "France Football" - nagrodę dla najlepszego piłkarza grającego w Europie.

Jego rodzicami byli Włosi. Przygodę z futbolem rozpoczął w River Plate Buenos Aires. W czasie 22-letniej kariery grał w reprezentacjach Argentyny, Kolumbii i Hiszpanii, ale nigdy nie wystąpił w mistrzostwach świata. Karierę zakończył w 1967 r. w wieku 40 lat. Zmarł 7 lipca w wieku 88 lat.