Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Cristiano Ronaldo mógł się nie urodzić. Szokujące wyznanie matki

Matka Cristiano Ronaldo Dolores Aveiro wydała wspomnieniową książkę, w której opowiada, że wcale go nie chciała. Było to jej czwarte dziecko, a rodzina klepała biedę. Gdyby nie lekarz, który nie zgodził się na aborcję, najlepszy piłkarz świata ubiegłego sezonu w ogóle by się nie urodził.
Książka nosi tytuł "Matka Courage" i nawiązuje do tytułu dramatu Bertolta Brechta "Matka Courage i jej dzieci". Na 248 stronach Dolores Aveiro opowiada, jaką trudną sytuację życiową miała jej rodzina. I jak się wszystko zmieniło.

Najbardziej szokujący fragment dotyczy narodzin Cristiano Ronaldo. Matka piłkarza zdradza, że ciąża była dla niej tragedią. Miała już trójkę dzieci (Elma, Hugo i Katia), a rodzina nie miała żadnych pieniędzy. Zdecydowała się więc pójść do lekarza, ale ten nie chciał jej zrobić aborcji. - Nie ma mowy. Masz tylko 30 lat i nie ma żadnego fizycznego powodu, dla którego miałabyś dziecka nie urodzić - usłyszała od lekarza.

Po odmowie lekarza matka Ronaldo postanowiła spróbować innej drastycznej metody. Spróbowała usunąć ciążę specyfikiem, który podsunął jej sąsiad. Substancja jednak nie zadziałała i Aveiro w końcu się poddała. - Jeśli taka jest wola Boża, to urodzę to dziecko - pomyślała.

Cristiano Ronaldo ostatecznie urodził się 5 lutego 1985 roku w miejscowości Funchal na Maderze. Jego ojciec Jose Dinis Aveiro nadał mu imię Ronaldo, na cześć swojego ulubionego aktora (i ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych) Ronalda Reagana. To dzięki ojcu zaczął grać w piłkę w klubie Andorinha, gdzie ojciec był sprzątaczem. Po latach Ronaldo wspominał, że żył w skrajnym ubóstwie, dzielił pokój z trójką rodzeństwa. Dziś zarabia ok. 17 milionów euro na sezon.

Na razie książkę Dolores Aveiro można kupić tylko w Portugalii. Wspomnienia matki Ronaldo przelał na papier Paulo Sousa.

Więcej o:
Komentarze (116)
Primera Division. Cristiano Ronaldo mógł się nie urodzić. Szokujące wyznanie matki
Zaloguj się
 • ciuciumorales

  Oceniono 612 razy 398

  Nie wierze, w Wyborczej takie cos? Poszukac lekarza i odebrac mu prawo wykonywania zawodu!

 • rigobertosilva

  Oceniono 272 razy 140

  Ciekawe ile potencjału nie tylko ze świata sportu, ale nauki, biznesu, polityki czy innych rozrywek jak filmu, piosenki, którzy mogliby dołożyć coś pożytecznego od siebie w kreowaniu naszej rzeczywistości, już wyskrobano. Szkoda, że tego się nigdy nie dowiemy. Zawsze jak czytam takie przypadki jak wyżej, to utwierdzam się we wniosku, że aborcja sprawia, że ubożejemy.

 • oelefante

  Oceniono 141 razy 59

  Feministki nienawidzą futbolu. Tym bardziej poprą aborcję

 • krypthos

  Oceniono 108 razy 56

  Gdyby lekarz nie odmówił Ci aborcji, to nikt by o Tobie nie słyszał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • adam.77

  Oceniono 37 razy 19

  Twoje czwarte dziecko z pewnością jest szczęsliwe, że postanowiłaś sobie trochę dorobić pisząc o jego skondinąd przypadkowym jestestwie.

 • kloceklego

  Oceniono 101 razy 17

  "Gdyby nie lekarz, który nie zgodził się na aborcję, najlepszy piłkarz świata ubiegłego sezonu w ogóle by się nie urodził."

  ziew, ziew. tylko kontrowersja się sprzedaje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX