Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Alexis Sanchez jedną nogą w Arsenalu

FC Barcelona zaakceptowała ofertę Arsenalu Londyn za Alexisa Sancheza - poinformował serwis goal.com. Chilijczyk ma kosztować Londyńczyków 32 miliony funtów (około 40 mln euro). O negocjacjach między klubami poinformował także brytyjski dziennikarz stacji BBC David Ornstein.
Barcelonie zależy na szybkiej sprzedaży Chilijczyka ze względu na transfer Suareza, którego przejście do Barcelony jest niemal pewne. Sanchez miał być początkowo włączony w transfer Urugwajczyka i przejść do Liverpoolu, co znacząco miało obniżyć cenę za Suareza.

Jak się jednak okazuje, agent Alexisa negocjuje także z Arsenalem i Juventusem. Według doniesień mediów, samemu zawodnikowi bardziej podoba się oferta Wengera, który miał osobiście nakłaniać skrzydłowego do transferu.

Suarez ma kosztować Barcelonę około 80 milionów euro. Dzięki transferowi do Barcelony Urugwajczyk może stać się nie tylko najdroższym piłkarzem w historii Barcy, ale także znalazłby się w trójce najdroższych piłkarzy w historii futbolu. Przypomnijmy, że na czele tej klasyfikacji wciąż widnieje nazwisko Cristiano Ronaldo (94 miliony euro). Drugie miejsce zajmuje Gareth Bale (91 milionów euro).