Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Xavi będzie grał w Katarze. Podpisał wstępny kontrakt z Al Arabi

Dan Petrescu, trener Al Arabi, potwierdził, że w przyszłym sezonie w jego drużynie będzie grał Xavi Hernandez. Piłkarz podpisał wstępny kontrakt z katarskim klubem.
KONKURS! Zobacz decydujące mecze MŚ w niezwykłej jakości!

Xavi już jakiś czas temu postanowił, że po ostatnim sezonie odejdzie z Barcelony. Jego plany wyjawił kilka dni temu Cesc Fabregas, który sam odszedł z katalońskiego klubu do Chelsea.

We wtorek Kataloński "Sport" napisał, że wieczorem przedstawiciele piłkarza doszli do porozumienia z władzami FC Barcelony i piłkarz latem zmieni klub. Prezydent klubu Josep Matria Bartomeu i dyrektor sportowy Andoni Zubizarreta zapewnili, że ułatwią mu odejście.

We wtorek okazało się, że Xavi zagra w lidze katarskiej, a jego nowym pracodawcą będzie Al Arabi. - Xavi podpisał wstępny kontrakt z naszym klubem. Miał inne propozycje, ale nasza oferta go przekonała. Już z nim rozmawiałem - potwierdził Dan Petrescu, trener Al Arabi.

Jak podał "Sport", Xavi za sześć miesięcy gry w Katarze (tyle trwa sezon) zarobi osiem milionów dolarów.

Xavi jest wychowankiem Barcelony i jednym z najlepszych graczy w historii klubu. W pierwszej drużynie debiutował w 1998 roku. Zagrał w 700 meczach, strzelił 82 gole. Jest najbardziej utytułowanym hiszpańskim piłkarzem w historii. Z Barceloną siedem razy wygrywał ligę hiszpańską, wywalczył dwa Puchary Króla i sześć Superpucharów Hiszpanii. Trzykrotnie wygrywał Ligę Mistrzów, ma po dwa triumfy w Klubowych Mistrzostwach Świata i Superpucharze Europy. Z reprezentacją Hiszpanii zdobył mistrzostwo świat i dwa mistrzostwa Europy.