Primera Division. Atletico mistrzem Hiszpanii

W ostatniej kolejce Primera Division Atletico zremisowało z Barceloną 1:1. Wynik ten dał zawodnikom z Madrytu tytuł mistrza Hiszpanii! Atletico czekało na niego 18 lat!

Od początku spotkania obie drużyny szukały swoich szans na zdobycie gola. W pierwszym kwadransie lepiej grali zawodnicy Simeone. Jednak wtedy zaczął się pech Atletico.

W 14. minucie meczu Barcelony z Atletico boisko z powodu kontuzji musiał opuścić najlepszy napastnik gości Diego Costa. Snajper w ostatnich tygodniach zmagał się z kilkoma kontuzjami. Za niego wszedł Adrian Lopez. Atletico miało jeszcze więcej pecha. W 23. minucie kontuzji doznał Arda Turan, a jego miejsce zajął Raul Garcia.

W 34. minucie spotkania Barcelona wyszła na prowadzenie po niewiarygodnym trafieniu Alexisa Sancheza! Alves podał w pole karne na klatkę Messiego. Argentyńczykowi piłka odskoczyła, z czego skorzystał Chilijczyk. Sanchez nabiegł na piłkę i uderzył z całej siły. Trafił w samo okienko - piłka otarła się jeszcze o słupek - z niesamowitego kąta.

Na drugą połowę lepiej wyszli gracze Simeone. W 47. minucie spotkania Villa trafił tylko w słupek, ale bramka wyrównująca padła chwilę później. Z rzutu rożnego idealnie dośrodkował Gabi, a rozpędzony Godin wyskoczył najwyżej w polu karnym i pokonał Pinto.

W 64. minucie spotkania piłkę do siatki wpakował Leo Messi. Sędzia liniowy zasygnalizował jednak pozycję spaloną Argentyńczyka, a sędzia główny tego spotkania nie uznał jego trafienia. Była to kontrowersyjna decyzja arbitra, ponieważ piłka trafiła do Messiego po zderzeniu Juanfrana z Fabregasem i nawet telewizyjne powtórki nie wyjaśniły, kto tę piłkę zagrywał.

Pod koniec spotkania niektórym zawodnikom brakowało już sił, ale wynik meczu nie uległ już zmianie. Camp Nou żegnało zawodników Simeone brawami.

Atletico Madryt czekało na mistrzostwo kraju 18 lat. "Rojiblancos" ostatni raz po tytuł mistrza kraju sięgnęło w sezonie 1995/96. Wicemistrzem była wtedy Valencia, a trzecia Barcelona. FC Barcelona zakończyła sezon na drugim miejscu.