0
1
Valencia
Kartki: Jonas, Fuego, Vargas - żółta Skład: Guaita - Pereira, Costa, Mathieu, Gaya - Fuego, Parejo (54. Vargas) - Barragan (62. Feghouli), Jonas (82. Cartabia), Piatti - Alcacer
Bramki: Garcia (43.) Kartki: Godin - żółta, Juanfran - czerwona Skład: Courtois - Juanfran, Miranda, Godin, Filipe Luis - Garcia (69. Sosa (90. Alderweireld)), Gabi, Tiago, Koke - Villa (60. Turan), Costa
Jak uczcić 111-letnią historię klubu? Mistrzostwem kraju. Atletico Madryt pokonało na wyjeździe Valencię 1:0 i już tylko sześć punktów dzieli drużynę Simeone od tytułu.
Na Estadio Mestalla kluczowa okazała się sytuacja z 44. minuty spotkania. Gabi zacentrował piłkę wysoko w pole karne Valencii. W powietrznym pojedynku lepszy od dwóch obrońców i interweniującego bramkarza okazał się Raul Garcia. Gracz Atletico uderzył piłkę głową i skierował ją do pustej bramki.

W drugiej połowie spotkania Valencia próbowała odrobić straty, jednak to Atletico stworzyło sobie lepsze sytuacje bramkowe. Diego Costa miał jednak słaby dzień i nie potrafił wykorzystać sytuacji "sam na sam" z Guaitą.

Atletico musiało to spotkanie kończyć w dziesiątkę. Juanfran zatrzymał w doliczonym czasie gry wślizgiem Piattiego, a sędzia pokazał mu bez wahania czerwony kartonik.

Drużyna Simeone na trzy kolejki przed końcem Primera Division potrzebuje sześciu punktów do mistrzostwa kraju. Przed nimi mecze z Levante, Malagą oraz FC Barceloną.