Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Tito Vilanova nie żyje

Kataloński dziennik El Mundo Deportivo podał tragiczną informację. W piątek zmarł były trener FC Barcelony Tito Vilanova. W poprzednim sezonie zdobył z tym klubem mistrzostwo Hiszpanii. Od 2011 roku walczył z nowotworem. Miał 45 lat.
W piątkowy poranek hiszpańskie media podały informację, że były trener piłkarzy Barcelony Tito Vilanova znalazł się w szpitalu w stanie ciężkim. Vilanova do szpitala w Barcelonie trafił już w poprzedni piątek z problemami gastrologicznymi, ale po przebadaniu wypuszczono go do domu.

Vilanova z Barceloną związany był w latach 2007-13. Przez pięć lat pełnił funkcję asystenta Josepa Guardioli, a w czerwcu 2012 został jego następcą. Pod jego wodzą "Barca" wywalczyła mistrzostwo Hiszpanii.

Po raz pierwszy nowotwór ślinianki zdiagnozowano u niego w 2011 roku. Wtedy po trzech tygodniach od operacji wrócił do pracy. W grudniu następnego roku, gdy już samodzielnie prowadził "Dumę Katalonii", na kilka tygodni jego obowiązki musiał przejąć asystent Jordi Roura, bowiem u Vilanovy stwierdzono nawrót choroby. Ponownie przeszedł zabieg, a następnie ponad dwa miesiące leczył się w Nowym Jorku, po czym w marcu 2013 powrócił do ojczyzny i prowadzenia drużyny. W lipcu ogłosił, że nie może kontynuować pracy.