1
2
Getafe
Kartki: Mosquera, Alexis, Lafita - żółta, Lafita - czerwona Skład: Codina - Arroyo, Alexis, Rafa, Lago (80. Sammir) - Rodriguez, Mosquera (68. Lacen) - Leon, Lafita, Castro (58. Colunga) - Marica
Bramki: Godin (40.), Costa (84.) Kartki: Godin, Villa, Costa - żółta Skład: Courtois - Juanfran, Miranda, Godin, Filipe Luis - Garcia (72. Diego), Gabi, Suarez, Koke - Villa (62. Adrian), Costa (86. Rodriguez)
W 33. kolejce Primera Division Atletico Madryt wygrało na wyjeździe 2:0 z Getafe. Niestety drużyna Simeone zwycięstwo okupiła bardzo groźnie wyglądającą kontuzją Diego Costy.
Nie było to łatwe spotkanie dla Atletico. Obie drużyny grały ostro, dlatego mecz obfitował w dużą ilość żółtych kartek.

Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać aż do ostatnich minut pierwszej części gry. Podczas akcji bramkowej fatalnie zachował się bramkarz Getafe. Wyszedł przed pole bramkowe do dośrodkowania, niestety źle obliczył tor lotu piłki, a Godin mimo kilkumetrowej odległości nie miał problemów ze skierowaniem piłki do bramki.

Druga bramka padła w 84. minucie gry. Niestety gracze Atletico nie mogli się z niej nacieszyć, ponieważ Diego Costa doznał groźnie wyglądającego urazu. Kiedy zamykał akcję wślizgiem, nie zdołał wyhamować i uderzył kolanem w słupek.

Konieczna była natychmiastowa zmiana. Costa, opuszczając boisko na noszach, zakrywał twarz.

Na oficjalnym koncie klubu na Twitterze chwile po meczu ukazała się informacja, że uraz Costy jest niegroźny i snajper doznał tylko ran powierzchownych.

Zwycięstwo mogłoby być bardziej okazałe, gdyby Diego Costa w 66. minucie spotkania wykorzystał rzut karny. Wyczuł go bramkarz i odbił uderzenie, a po chwili także dobitkę.

Dzięki temu zwycięstwu Atletico ma w tabeli trzy punkty przewagi nad Realem Madryt i cztery nad Barceloną.