Primera Division. Atletico pokonało Athletic

Atletico Madryt tylko przez kilka godzin nie było liderem Primera Division. Po wygraniu 2:1 z Athletikiem Bilbao znowu ma punkt przewagi nad Barceloną, która pokonała wcześniej 1:0 Espanyol.

Spotkanie zaczęło się świetnie dla gospodarzy. Długie podanie w pole karne dostał Muniain i świetnie przelobował Courtoisa. Atletico rzuciło się do odrabiania strat. Szczególnie aktywny był Costa. Napastnik reprezentacji Hiszpanii trzy razy wychodził sam na sam z bramkarzem i w końcu mu się udało. Po podaniu Koke sprytnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

W pierwszej połowie gola powinien jeszcze strzelić Raul Garcia. Po lewej stronie kilku rywali minął Felipe Luis, zgrał piłkę do swojego kolegi, ten jednak nie potrafił trafić do pustej bramki. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy sędzia powinien był podyktować rzut karny dla Atletico. Faulowany był Diego Costa. Goście jednak odkuli się już w 55. minucie. Znowu ładnie akcję lewą stroną poprowadził Felipe Luis, dośrodkował, a do bramki głową trafił Koke.

Athletic przycisnął dopiero na 10 minut przed końcem. Świetnie spisywał się jednak bramkarz Courtois. Szczególnie dobrze spisał się przy strzale Aduriza.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone