Osasuna
0
0
0
Bramki: Messi (18., 63., 88.), Sanchez (22.), Iniesta (34.), Tello (78.), Pedro (90.) Kartki: Mascherano - żółta Skład: Valdes - Alves, Bartra, Mascherano (82. Adriano), Alba - Xavi (62. Song), Busquets, Iniesta - Sanchez (77. Tello), Messi, Pedro
Osasuna
Kartki: Arribas, Cejudo - żółta Skład: Fernandez - Oier, Loties, Arribas, Damia - Loe, Silva - Cejudo, Torres (70. Punal), Armenteros (62. Lobato) - Riera (84. Acuna)
Wielkie strzelanie na Camp Nou. Barcelona po świetnym meczu ograła Osasunę 7:0. Trzy bramki zdobył strzelił Messi, który został też najskuteczniejszym piłkarzem w historii klubu.
Osasuna tylko przez pierwsze 15 minut mogła mieć nadzieję na dobry wynik na Camp Nou. Barcelońska obrona grała bardzo niepewnie, ale gościom nie udało się zdobyć pierwszego gola.

W 18. minucie na 1:0 po ładnej akcji całej drużyny i dośrodkowaniu Alvesa trafił Messi. Cztery minuty później to Chilijczyk zdobył gola - Barcelona z łatwością wymanewrowała całą obroną, a Sanchezowi wystarczyło dołożyć nogę i trafić do pustej bramki. 12 minut później było już 3:0 - tym razem na strzał z dystansu zdecydował się Iniesta. Zasłonięty Fernandez nie zdążył z interwencją.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się - Barcelona nacierała, a Osasuna rozpaczliwie się broniła. W 63. minucie po wielkim zamieszaniu w polu karnym czwartą bramkę dla gospodarzy zdobył Messi. "Duma Katalonii" nie zamierzała zwalniać tempa i wbiła rywalom jeszcze trzy bramki. Najpierw pięknym strzałem sprzed pola karnego popisał się Tello, a tuż przed końcem meczu po jednym trafieniu dołożyli Messi i Pedro.

Po hat tricku z Osasuną Messi ma na koncie 371 goli w barwach Barcelony. Oznacza to, że Argentyńczyk został najskuteczniejszym strzelcem w historii Barcelony. Do tej pory zagrał w 413 meczach. Do niedzieli rekordzistą był Paulino Alcantara, który grał w Barcy w latach 1912-1916 i 1918-1927 i strzelił 369 goli.

Barcelona po 28 kolejkach ma 66 punktów - jeden mniej niż Atletico i cztery mniej od prowadzącego w tabeli Realu. Za tydzień Gran Derbi - jeśli Katalończycy przegrają w Madrycie, powoli mogą żegnać się z marzeniami o mistrzostwie.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone