Puchar Króla. Real Madryt w finale

Real Madryt wygrał w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Króla z Atletico 2:0 i przypieczętował awans do finału. Obie bramki strzelił Cristiano Ronaldo.

Rewanżowy mecz dla Realu był w zasadzie formalnością. W pierwszym spotkaniu Real wygrał aż 3:0, a już po 16 minutach prowadził na el Calderon 2:0. Obie bramki strzelił Cristiano Ronaldo, obie z rzutów karnych. W 7. minucie Portugalczyk został przewrócony przez Manquillo, a dziewięć minut później "jedenastkę" wymusił Gareth Bale, którego podciął Insua.

Atletico szybko straciło energię i ochotę do gry. Atakowało rzadko i nieskutecznie. Real kontrolował grę, nie forsował tempa na siłę i bez większych problemów wygrał ze swoim lokalnym rywalem. "Królewscy" od blisko 15 lat nie przegrali na stadionie Atletico.

W drugim półfinale Barcelona gra z Real Sociedad. W pierwszym meczu było 2:0 dla Katalończyków. Rewanż w środę o godz. 22.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone