Primera Division. Wygrana Atletico, awans na 1. miejsce

Atletico Madryt pokonało w meczu wyjazdowym Rayo Vallecano 4:2 i dzięki temu awansowało na 1. miejsce Primera Division. Swój mecz z Malagą o 21 rozpoczęła Barcelona. Jeśli wygra, to ona będzie liderem.

Po sobotnich meczach Primera Division liderem został Real Madryt, który 2:0 pokonał Granadę. W niedzielę wyprzedziło go Atletico i ma na to jeszcze szansę Barcelona.

Atletico w meczu z Rayo na prowadzenie wyszło już w 8. minucie za sprawą Davida Villi. Trzy minuty później był remis, ale Thibault Courtois obronił rzut karny wykonywany przez Jonatana Vierę. Ten sam zawodnik trafił do siatki w 40. minucie, ale wtedy było już 0:2 za sprawą Ardy Turana. On z kolei jeszcze w pierwszej połowie podwyższył wynik na 3:1.

W drugiej połowie goście kontrolowali przebieg gry, a w 75. minucie po akcji Filipe Luisa, piłkę do siatki skierował Diego Costa. Po minucie odpowiedział Joaquin Larrivey. Tylko na tyle było stać Rayo, które obecnie jest 19. w lidze.

Czytaj relację z meczu Barcelona - Malaga ?