Primera Division. Real Madryt pokonał Granadę, Ronaldo pokazał Złotą Piłkę

Real Madryt pokonał Granadę 2:0 i - przynajmniej na jeden dzień - został nowym liderem hiszpańskiej ekstraklasy. Gole strzelali bardzo aktywny Cristiano Ronaldo i Karim Benzema

Ronaldo rozpoczął wizytę na stadionie od pochwalenia się przed kibicami Złotą Piłką. Wyniósł ją na murawę, pozował do zdjęć - najpierw solo, potem także z kolegami.

"Królewscy" rozgrywali bardzo dobre spotkanie i bezapelacyjnie byli drużyną lepszą, ale bardzo długo nie potrafili pokonać - dobrze spisującego się - bramkarza rywali. W pierwszej połowie najbliżej był jeden z zawodników Granady, który przy rzucie rożnym dla gospodarzy interweniował głowę i ustrzelił poprzeczkę.

W doliczonym czasie pierwszej połowy przepiękną przewrotką popisał się Cristiano Ronaldo, ale Fernandez stanął na wysokości zadania i zareagował równie fenomenalną interwencją.

Zobacz tę przewrotkę i paradę!

Gola udało się strzelić w 56. min. Ronaldo dostał podanie na 15. metrze, będącym obróconym plecami do bramki. Natychmiast wykonał zwrot o 180 stopni, przed sobą miał trzech obrońców. Rozważał pewnie podanie, ale chwilą manewrował, kręcił nogą i znalazł lukę. Uderzył. Piłka wpadła tuż przy słupku.

18 min później Marcelo dostał fantastyczne podanie od bardzo aktywnego C. Ronaldo, świetnie wbiegł w pole karne i podał Benzemie tak, że Francuzowi wystarczyło dostawić stopę. Pechowiec (wcześniej m.in. stał na spalonym, zasłaniając bramkarzowi widok, gdy Sergio Ramos strzelał gola oraz trafiał w poprzeczkę ze spalonego) w końcu zrobił swoje.

Przed końcem meczu idealną okazję miał jeszcze Isco, który zmienił kwadrans przed zakończeniem spotkania Benzemę, ale Hiszpan nie potrafił zdecydować się na strzał, przez długie sekundy stojąc przed samym bramkarzem. W końcu został zepchnięty przez obrońców do linii końcowe.

Zwycięstwo pozwoliło Królewskim przesunąć się na pierwsze miejsce w tabeli (53 pkt), ale swoje mecze w 21. kolejce do rozegrania mają jeszcze mające po dwa punkty mniej Atletico Madryt i Barcelona.