Skład:Pinto - Montoya, Bartra, Pique, Alba - Song (62. Xavi), Busquets, Iniesta - Sanchez (84. Pedro), Fabregas (87. Roberto), Neymar
Villarreal
Bramki:Musacchio (48.)
Kartki:Trigueros - żółta
Skład:Asenjo - Gaspar, Musacchio, Dorado, Costa - Pina, Ramos (64. Uche) - Aquino (75. Pereira), Trigueros, Perez (69. Jokić) - Dos Santos
Barcelona wykorzystała potknięcie Realu Madryt w Pampelunie, wygrała z Villarrealem 2:1 i w tabeli Primera Division wyprzedza ?Królewskich? już o pięć punktów.
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

Villarreal podszedł do meczu tak, jak większość przyjezdnych drużyn na Camp Nou. Schowany za podwójną gardą czekał na ataki Barcelony i okazję do kontr. Po błędzie w pierwszych minutach i okazji Alexa Songa, który trafił w słupek, obrona gości grała uważnie i bezbłędnie. Od czasu do czasu Villarreal nawet pozwalał sobie na kontry, głównie za sprawą szybkiego Giovaniego Dos Santosa.

W 28. minucie błąd popełnił Mario, który ręką zatrzymał w polu karnym dośrodkowanie Neymara. Brazylijczyk sam bezbłędnie wykonał "jedenastkę". Od tej pory Barcelona mogła grać spokojniej, zwłaszcza że Villarreal nadal nie rwał się do ataku. Nieliczne kontry wyglądały nieźle, do momentu wykończenia akcji. Dośrodkowania w sytuacji, gdy w polu karnym jednego piłkarza kryło trzech piłkarzy Barcelony, nie mogły zrobić krzywdy Katalończykom.

Na początku drugiej połowy Villarreal wykorzystał jedną z nielicznych szans. Z rzutu rożnego dośrodkował Trigueros, a Musacchio wyprzedził Bartrę i strzałem głową pokonał Pinto. Po tej bramce wszystko wróciło do normy - Barcelona niespiesznie atakowała, a Villarreal angażował się głównie w defensywę. Udawało się do 68. minuty. Przy dośrodkowaniu Fabregasa obrońcom gości nie wyszła pułapka ofsajdowa i nagle przed Sergio Asenjo znalazło się dwóch piłkarzy Barcelony. Sanchez podał do Neymara, a ten spokojnie trafił już do pustej bramki.

Po stracie gola Villarreal nie rzucił się do ataku. Długo pozwalał przetrzymywać piłkę gospodarzom, Pinto nie miał zbyt wiele do roboty.

W końcówce Barcelona miała jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku. Pedro trafił w boczną siatkę, uderzenie Iniesty obronił Asenjo, a strzał Neymara wylądował na poprzeczce. Barcelona wygrała 2:1 i powiększyła przewagę nad Realem. Z pozycji lidera Primera Division może ją zepchnąć Atletico, ale musi wygrać w niedzielę z Valencią co najmniej 4:0.