Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Carlo Ancelotti: Oezil odszedł, bo nie chciał konkurencji

- Mesut Oezil nie czuł się Madrycie komfortowo. Nie chciał zaakceptować, że nie będzie grał w każdym meczu - powiedział trener Realu Carlo Ancelotti. Szkoleniowiec dodał, że bardziej od Oezila ceni Angela Di Marię.
Mesut Oezil na początku września 2013 r. przeszedł z Realu Madryt do Arsenalu. Dwa miesiące wcześniej na Santiago Bernabeu pojawił się nowy szkoleniowiec, Carlo Ancelotti. Włoski trener zaczął ustawiać zespół po swojemu, a Oezil nie mógł być pewny gry w pierwszej jedenastce.

- Oezil nie czuł się komfortowo. Wiedziałem, że rozmawia z innym klubem, bo chce odejść. On rozumiał, że w Realu ma konkurencję, że nie będzie mógł grać w każdym meczu. No i powiedział, że w takim razie odchodzi - opowiada Ancelotti.

Włoch w rozmowie z hiszpańską radiostacją "Onda Cero" nie dał po sobie poznać, że brakuje mu Oezila, który świetnie radzi sobie w nowym klubie.

- Wolę Angela Di Marię. Ma lepszy wpływ na równowagę i dynamikę zespołu - powiedział Ancelotti.

Nie zabrakło też wypowiedzi na temat nominacji do Złotej Piłki.

- Dla mnie to jasne. Najlepszym piłkarzem jest teraz Cristiano Ronaldo. Jest najlepszym strzelcem ligi hiszpańskiej, Ligi Mistrzów. Jeśli mówimy o umiejętnościach technicznych, to Ronaldo też jest najlepszy - mówi Ancelotti.

Zapytany o Garetha Bale przyznał, że może on pójść ''w ślady'' Cristiano Ronaldo.

- Wielu piłkarzy miało problemy po przyjeździe do Madrytu. Słyszałem nawet, że Zidane był na początku wygwizdywany na Santiago Bernabeu.