Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Thiago napisał emocjonalny list do kibiców Barcelony

Po 14 latach odchodzić z domu, który Cię wychował... To trudna decyzja. W Barcelonie dorosłem jako piłkarz i jako człowiek - napisał w liście do kibiców Barcelony Thiago, który latem przeszedł do Bayernu Monachium.
W lipcu Thiago za około 20 mln euro przeszedł z Barcelony do Bayernu. 22-letni ofensywny pomocnik podpisał z mistrzami Niemiec pięcioletni kontrakt. W sobotę napisał list do kibiców Barcelony, w którym dziękuje im za to, co go w Katalonii spotkało i tłumaczy powody swojego odejścia.

"Pewne etapy w życiu się kończą, pojawiają się zmiany kierunków. Teraz mam ten entuzjazm do gry, gdy przychodziłem do Barcelony. I ta ambicja, entuzjazm i sportowe uwarunkowania zaprowadziły mnie do Bayernu" - pisze w liście Thiago.

"Po 14 latach odchodzić z domu, który Cię wychował... To trudna decyzja. W Barcelonie dorosłem jako piłkarz i jako człowiek. (...) Dziękuję za te wszystkie lata. Zwłaszcza tym, którzy byli ze mną w najtrudniejszych momentach" - dodał.

Thiago także wsparł Tito Vilanovę, który musiał odejść z klubu, by rozpocząć nową kurację w walce z kolejnym nawrotem choroby nowotworowej. "I do ciebie Tito, wielki wojowniku. Tak jak mówiliśmy do Abiego (Erika Abidala, który walczył z nowotworem wątroby): kamienie na drodze? Zbieraj je wszystkie, a pewnego dnia zbudujesz zamek. Nikt nie wątpi, że z tego wyjdziesz" - czytamy w liście Thiago.