Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Real wykupi Daniela Carvajala

Przygoda prawego obrońcy Daniela Carvajala z Bayerem Leverkusen potrwała tylko jeden rok. Oficjalna strona Bayeru poinformowała, że Real Madryt zdecydował się odkupić swojego wychowanka po zakończeniu obecnego sezonu.
Carvajal trafił do Bayeru w poprzednim oknie transferowym za pięć milionów euro, a Real zastrzegł sobie prawo do wykupienia go w ciągu najbliższych trzech lat za 6,5 milionów euro. Świetna gra Hiszpana w tym sezonie sprawiła, że działacze Realu zdecydowali się już teraz wykupić swojego wychowanka.

- Wielka szkoda, że Carvajal opuszcza nasz zespół. Wiedzieliśmy jednak, że Real zobaczy prędzej czy później jego wartość, po czym się po niego zgłosi. Nie jest to dla nas żadnym zaskoczeniem. Daniel rozegrał znakomity sezon, za co jesteśmy mu wdzięczni, życząc mu jednocześnie, by zrealizował swoje marzenie, jakim od zawsze była gra w pierwszej drużynie Realu Madryt - powiedział dyrektor sportowy Bayeru, Rudi Voller.

Ofensywny prawy obrońca na niemieckich boiskach rozegrał 32 spotkania, zdobył jedną bramkę i aż osiem asyst. Został też pięć razy nominowany do "11" kolejki magazynu Kicker. 21-latek znalazł się też w kadrze Hiszpanii na Mistrzostwach Europy do lat 21.