Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Alfredo Di Stefano: Prawdopodobnie grałem z papieżem w piłkę

- Na ulicy graliśmy mecze wszyscy ze wszystkimi, aż zapadał zmrok - wspomina były gwiazdor Realu Madryt, który urodził się w Buenos Aires i jest o dziesięć lat starszy od 76-letniego kardynała Jorge Bergoglio, którego w zeszłym tygodniu wybrano na nowego papieża. Obaj pochodzą z tej samej dzielnicy.
Relacje na żywo w twoim smartfonie. Pobierz aplikację Sport.pl LIVE ?

Di Stefano, który regularnie pisuje do madryckiego dziennika "Marca", wspomina, że z nowym papieżem chodził do tej samej szkoły i obaj mieszkali niedaleko. "Jak możecie sobie wyobrazić, jego wybór na papieża przepełnił mnie radością" - napisał.

"Papież był prawdopodobnie jednym z chłopaków, z którym grałem w piłkę na ulicy. Zbieraliśmy się z całego sąsiedztwa i graliśmy, póki nie zapadł wzrok. Czy spotkaliśmy się na boisku? On musi odpowiedzieć. W tamtych czasach to ja byłem tym sławnym. Nawet jak byłem bardzo młody, trenowałem w juniorach River Plate, więc wszyscy w okolicy mnie znali" - tłumaczy.

Di Stefano to jeden z najlepszych piłkarzy w historii piłki nożnej. Grał m.in. w River Plate, kolumbijskim Milionarios Bogota, a w latach 1953-64 w Realu Madryt, z którym ośmiokrotnie był mistrzem Hiszpanii i pięć razy wygrywał Puchar Europy.

Poważna kontuzja Adriano ?