Skład:Courtois - Manquilo, Godin, Miranda, Filipe Luis - Koke, Tiago, Gabi (66. Garcia), Rodriguez - Adrian (72. Turan), Falcao (59. Costa)
Levante
Kartki:Lopez, Michel, Munua, Ballesteros - żółta
Skład:Munua - Lopez, Ballesteros, Navarro, Lell - Iborra, Diop - El Zhar (62. Barkero), Michel (73. Juanlu), Garcia (81. Roger) - Martins
Gwiazdor Atletico Madryt Falcao doznał kontuzji w meczu z Levante. Kolumbijczyk prawdopodobnie nie zagra przez trzy tygodnie.
Atletico Madryt swoją wygraną 2:0 z Levante okupiło dużą stratą. Kontuzja ich najskuteczniejszego zawodnika może mieć duży wpływ na kolejne spotkania.

Falcao w 59. minucie meczu musiał zostać zmieniony przez Costę, po tym jak nieatakowany przez nikogo złapał się za lewą nogę. Pierwsze diagnozy mówią o 20 dniach przerwy zawodnika.

Falcao w tym sezonie zagrał w 18 meczach La Liga i strzelił 18 bramek. Dorzucił do tego jedną asystę. Ex aequo z Cristiano Ronaldo zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelców. Pierwszy, z 29 trafieniami jest Leo Messi.

Atletico dzięki wygranej zmniejszyło swoją stratę do Barcelony do siedmiu punktów. Ta w sobotę przegrała z Realem Sociedad 2:3.