Bramki: Benzema (37.), Guardado (73., samob.)
Kartki: Albiol, Alonso, Khedira - żółta. Skład: Casillas; Essien, Albiol, Carvalho, Marcelo (Coentrao); Xabi Alonso, Khedira, Modric (Di Maria, 62.), Oezil, Cristiano; Benzema (Higuain, 69.)
Valencia
Kartki: Tino Costa, Victor Ruiz, - żółta
Skład: Guaita; Joao Pereira, Rami, Víctor Ruiz (R. Costa, 74.), Guardado; Tino Costa (Gago, 79.) , Parejo, Banega (Valdez, 84.); Jonas, Piatti, Soldado
W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Króla Real Madryt pokonał 2:0 Valencię. Rewanż za tydzień w Walencji
Real objął prowadzenie w 37. minucie po błyskawicznej kontrze. Essien podał do Khediry, ten z pierwszej piłki zagrał do Benzemy, a Francuz bez zastanowienia uderzył przy prawym słupku. Bramkarz Valencii nie miał szans. Goście naciskali, oddawali wiele strzałów, ale sposobu na Ikera Casillasa znaleźć nie mogli. Bramkarz reprezentacji Hiszpanii we wtorek błędu nie popełnił.

Za to w 73. minucie pomylił się obrońca Valencii Guardado. Po szybkiej akcji lewą stroną piłkę w pole karne w kierunku Higuaina wstrzelił Coentrao, ale Guardado ubiegł go wślizgiem i skierował futbolówkę do własnej bramki. Real mógł ten mecz wygrać wyżej, ale w przeciągu dwóch minut dwie stuprocentowe okazje zmarnował Cristiano Ronaldo. Najpierw w kontrze trafił w nogi bramkarza Valencii, chwilę później to Guaita zatrzymał jego strzał.

Real jest w korzystnej sytuacji przed przyszłotygodniowym rewanżem. Na własnym stadionie nie stracił gola i ma dwubramkową zaliczkę. W półfinale "Królewscy" zagrają ze zwycięzcą pary Barcelona - Malaga (pierwszy mecz w środę o godz. 21.30).