Superpuchar Hiszpanii. Prasa po triumfie Realu: "Nie ma już druida Guardioli", "Barcelona rozebrana"

2
FC Barcelona
1
Real Madryt
Bramki: Higuain (11.), Ronaldo (19.) Kartki: Pepe, Ramos, Khedira, Arbeloa - żółta Skład: Casillas - Marcelo, Pepe, Sergio Ramos, Arbeloa - Khedira, Cristiano Ronaldo, Özil (Modrić 84.), Alonso, Di María (Callejon 79.) - Higuaín (Benzema 82.)
Bramka: Messi (45.) Kartki: Mascherano, Pique - żółta, Adriano - czerwona Skład: Valdés, Alba, Piqué, Mascherano, Adriano - Sergio Busquets (Song 75.), Xavi, Iniesta - Alexis (Montoya 32.), Messi, Pedro (Tello 83.)
PRZEGLĄD PRASY. Po środowym zwycięstwie "Królewskich" w Superpucharze Hiszpanii triumfuje także madrycka prasa. "Druid Guardiola odszedł, Barcelona przegrała Superpuchar" - czytamy w Marce. Lepiej wygrywać w lidze, niż w superpucharze - przypominają sprzyjające Barcelonie "Sport" i "El Mundo Deportivo".
Marca: Pierwszy dla Madrytu

"Los blancos" w pierwszych 30 minutach zafundowali Barcelonie apokalipsę. Real odkrył formułę, którą świetnie zastosował. Nie ma już druida Guardioli i Barcelona przegrała Superpuchar na Bernabeu! Ostatni raz wygraliśmy tu cztery lata temu. Królewscy wzięli to na klatę i wrócili z tarczą. Teraz mają koronę, ich koronę, koronę Realu Madryt. Zespół Mourinho złamał kod Barcelony przez pierwsze 30 minut pierwszej połowy. Pierwszy garnitur Barcelony rzadko bywał tak zniekształcony - czytamy w relacji dziennika.

As: Madryt już wygrywa 88-46-87

As w tytule odnosi się do 88. wygranej Realu z Barceloną w historii ich pojedynków. Po środowym wieczorze "Królewscy" wyprzedzają odwiecznych przeciwników o jedno zwycięstwo. "Wielki Real! Mecz uruchomili Higuain i Cristiano Ronaldo, Messi nas uszkodził, Adriano dostał czerwoną kartkę. Valdes i Casillas zagrali genialnie" - tak wygląda streszczenie meczu oczami korespondenta gazety. "Tito w ostatnich minutach powołał do gry Songa, a Mourinho Modrica, który miał trzy okazje. W ostatniej akcji Messi miał do dyspozycji srebrny strzał, ale nie wyszło. Puchar trafił do Madrytu" - czytamy dalej.

Sport: lepiej liga, niż Superpuchar

Sprzyjający Barcelonie Sport tytułem pociesza piłkarzy Vilanovy. "Barca najpierw została rozebrana i czuła się jak w stripclubie, potem stała na progu Superpucharu. Po pierwszej połowie Real prowadził 2:0, ale tuż przed końcem meczu to Barcelona była bardzo blisko sięgnięcia po trofeum - relacjonuje mecz kataloński dziennikarz.

El Mundo Deportivo: Bez trofeum

Pozytywy w grze Barcelony widzi także sprawozdawca El Mundo Deportivo. "Messi bramką na 2:1 potwierdził, że jest najlepszym piłkarzem świata. Victor Valdes był wspaniały i nadrobił z nawiązką swój błąd z zeszłego tygodnia - czytamy w relacji. "Superpuchar był nieważny, ważna jest liga, prawda? Mou miał rację. Real jest supermistrzem, ale nadal ma 5 punktów straty w lidze. Do tego to Barcelona dominowała nad Realem grającym z przewagą w drugiej połowie. I niemal osiągnęła cel - 2:2 byłoby triumfem".

Pierwsze zwycięstwo Mourinho z Barceloną w Madrycie

Real odnotował koszmarny start w Primera Division. Po dwóch meczach zespół z Madrytu ma na koncie zaledwie jeden punkt i już teraz musi oglądać plecy cieszącej się kompletem oczek Barcelony. Niepowodzenia w lidze piłkarze Mourinho odbili sobie w Superpucharze. Triumfują, mimo że w pierwszym meczu na Camp Nou przegrali 2:3.