Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Mourinho mógł trenować Barcelonę. "Pokazał prezentację w PowerPoincie"

Kilka lat temu Jose Mourinho spotkał się z przedstawicielami Barcelony. - Pokazał nam prezentację w PowerPoincie. Wskazał nawet ludzi, których widziałby w sztabie szkoleniowym - opowiada Marc Ingla, były wiceprezydent Barcy ds. sportu.
Spotkanie miało odbyć się w 2007 roku, gdy Mourinho zakończył współpracę z Chelsea, a Barcelona rozglądała się za następcą Franka Rijkaarda.

- Rozmawialiśmy w Lizbonie z nim i jego przedstawicielem, ale nigdy nie planowaliśmy poważnych negocjacji. Na spotkanie nalegał Jorge Mendes (agent Mourinho - dop.red.) - mówi Ingla.

- Mourinho pokazał nam prezentację w PowerPoincie, która zawierała jego przemyślenia na temat naszej filozofii piłkarskiej, naszej klasycznej formacji 4-3-3, wady i zalety zespołu, a nawet ludzi, których widziałby w sztabie szkoleniowym - zdradza. - My w roli jego asystenta widzieliśmy Pepa Guardiolę, Luisa Enrique, Sergi Barjuana lub Chapiego Ferrera.

Ostatecznie Mourinho podpisał kontrakt z Interem Mediolan, a po dwóch latach odszedł do Realu Madryt. Szkoleniowcem Barcelony został jego niedoszły asystent, wówczas prowadzący Barcelonę B - Pep Guardiola.

- Guardiola był pierwszym wyborem Txikiego Begiristaina (ówczesny dyrektor piłkarski Barcy - dop.red.). Poza tym Mourinho powiedział, że nie zamierza zmienić swojego stylu bycia w mediach - tłumaczy tę decyzję Ingla.

W tabeli hiszpańskiej Primera Division prowadzi Real Madryt prowadzony przez Mourinho. Królewscy mają trzy punkty przewagi nad drugą Barceloną.

Iker Casillas ? będzie miał swoją ulicę