Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Mourinho: Ze wszystkich kamieni, które we mnie rzucono, mógłbym wybudować pomnik

Jose Mourinho opowiedział w niedzielę hiszpańskiej gazecie El Mundo o prowadzonej przeciwko niemu kampanii, przypominając dlaczego nazywamy go 'The Special One'.
Tysiące fanów nie może się mylić. Wejdź na Facebook.com/Sportpl ?

- W odróżnieniu od innych lig, w których pracowałem, tutaj czuje jakby prowadzona była przeciwko mnie kampania - powiedział w niedzielnym wywiadzie trener Realu Madryt. - Raz mój znajomy powiedział mi, że za pomocą wszystkich kamieni, które we mnie rzucono mógłbym wybudować sobie pomnik - dodał.

Portugalski trener we wtorek narzekał na "hipokryzje w piłce nożnej" po tym jak dowiedział się, że może zostać ukarany za zajście podczas superpucharu Hiszpanii. Mourinho podczas przepychanek w końcowce meczu z Barceloną wsadził palec w oko Tito Vilanovy, asystenta trenera Pepa Guardioli. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że sztab i rezerwowi Barcelony prowokowali go i obrażali. W zeszłym tygodniu 'The Special One' przyznał, że nie czuje się winny, a w oświadczeniu przeprosił tylko kibiców Realu Madryt.

- W dzisiejszych czasach niewielu jest ludzi, którzy w życiu kierują się prawdą. Jeśli chodzi o mnie, mogę ściągać na siebie kłopoty, ale zawsze będę mówił co myślę - zapewniał Mourinho. - Nie obchodzą mnie konsekwencje. Wielu ludzi tego nie rozumie - dodał.

Hiszpańska federacja określiła wykroczenie Mourinho jako poważne, dlatego grozi mu zawieszenie na nawet 12 meczów. Najmniejszy wymiar kary to zawieszenie na 4 spotkania.