Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Andres Iniesta zarabia na produkcji wina

W zeszłym roku, niedaleko swojego rodzinnego miasteczka, Andres Iniesta za ponad 9 milionów euro kupił tereny pod winnice i rozpoczął produkcję wina. Teraz został sponsorem drużyny Albacete.
Iniesta wielokrotnie podkreślał swoje przywiązanie do rodzinnej Fuentealabilli. Mieszkańcy tego liczącego około 2 tysięcy miasteczka swojego najsłynniejszego przedstawiciela kochają. To nie jest przesada. W Fuentealabilli można zamieszkać przy ulicy Iniesty i napić się wody ze źródełka Iniesty. Niedługo w pobliskim Albacete piłkarze będą trenować na boisku jego imienia, a na koszulkach w najbliższym sezonie pojawi się jego nazwisko. A w zasadzie nazwa: "Winnica Iniesta", bo od roku Iniesta jest producentem wina.

Piłkarz kupił ziemię za ponad 9 milionów euro i od podstaw stworzył winnicę, która produkuje wino białe, czerwone i różowe. Swoje produkty ekspertuje do Niemiec, Wielkiej Brytanii i Japonii. W pierwszych latach planowano zysk w granicach 200 tys. euro, docelowo nawet 700 tys. Iniesta chce by przy jego udziale La Mancha, która jest drugim pod względem produkcji wina regionem Hiszpanii, szybko doścignęła bardziej znaną i cenioną w świecie La Rioję. 

Co prawda, winnica nie stanowi głównego źródła dochodu Iniesty - nadal utrzymuje się przede wszystkim z kontraktu z Barceloną oraz umowy z firmą Nike, jednak eksperci podkreślają, że założenie i prowadzenie winnicy to doskonały i pomysł. Choć być może latami trzeba będzie czekać na zdobycie odpowiedniej pozycji na rynku, to jednak nazwisko Iniesty będzie przyciągać klientów.