Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Cazorla w Maladze za 20 milionów euro

Santiago Cazorla przechodzi z Villarreal do Malagi. Za pomocnika zarządzany przez katarskiego szejka klub z Andaluzji zapłacił według hiszpańskiej prasy 20 mln euro. W sumie na transfery tego lata wydał już grubo ponad 50 mln euro.
- To były wspaniałe lata, ale czas na zmiany. Piłka idzie cały czas naprzód, a w Maladze powstaje bardzo ciekawy projekt i chcę się na tym skupić - powiedział Cazorla na konferencji prasowej w siedzibie Villarreal.

26-latek to jeden z najbardziej utalentowanych hiszpańskich pomocników. Pochodzący z Asturii piłkarz w Villarreal grał od 2003 roku. Z reprezentacją Hiszpanii w 2008 roku zdobył mistrzostwo Europy, z mistrzostw świata wykluczyła go kontuzja kręgosłupa.

To kolejny wielki transfer Malagi tego lata. W 2010 roku klub kupił szejk Al-Thani i zaczął wielką przebudowę. Tylko przed tym sezonem do Malagi przeszli: Martin Demichelis, Jeremy Toulalan, Joaquin, Nacho Monreal, Diego Buona, Jaris Mathijsen, Sergio Sanchez i Ruud van Nistelrooy. Szejk wydał na nich aż 33,25 mln euro. Tylko van Nistelrooy przyszedł za darmo. Teraz wyłożył jeszcze 20 mln na Cazorlę.

Trenerem Malagi jest Manuel Pellgrini, a niedawno generalnym menedżerem został były piłkarz Realu Madryt Fernando Hierro. Te wszystkie zmiany mają pomóc 11. w ostatnim sezonie Maladze dołączyć do czołówki ligi.