Bundesliga. Zwycięstwo Leverkusen, strata do Dortmundu się zmniejsza

W ostatnim spotkaniu 29. kolejki niemieckiej Bundesligi Bayer Leverkusen pokonał na własnym stadionie St. Pauli 2:1. Strata podopiecznych Juppa Heynckesa do prowadzącej Borussii Dormund wynosi już tylko 5 punktów.

Dobra passa Bayeru trwa nadal, a co najważniejsze coraz realniej pozwala patrzeć na doścignięcie w tabeli liderującej Borussii Dortmund, która coraz częściej zaczyna gubić punkty. W sobotę podopieczni Jurgena Kloppa zremisowali na wyjeździe z HSV. Po niedzielny zwycięstwie Bayeru nad St. Pauli obie drużyny dzieli już tylko 5 punktów.

Strzelanie na BayArena rozpoczęli goście. W 58. minucie kibiców uciszył Charles Takyi, który trafił do siatki po podaniu Floriana Brunsa. Gospodarze nie załamali się i 8 minut później doprowadzili do wyrównania za sprawą bramki Stefan Kiessling. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 77. minucie Lars Bender.

Do końca sezonu w lidze niemieckiej pozostało 5 kolejek.