Bundesliga. Polacy w kratkę w 28. kolejce, katastrofalny "Lewy"

Borussia Dortmund i FC Koeln zanotowały w weekend zwycięstwa w Bundeslidze. Zespół, w którym na co dzień gara trzech Polaków jest coraz bliżej tytułu, a drużyna Sławomira Peszki nie musi się już zbytnio martwić o strefę spadkową. W ocenach "Kickera" Polacy w 28. kolejce spisali się w kratkę. Najgorzej oceniono Roberta Lewandowskiego. "Lewandowski tonie" pisał jeden z niemieckich dzienników.

Borussia Dortmund zmiażdżyła w ubiegły weekend Hannover 96 4:1. Zespół z Dolnej Saksonii jest kandydatem nawet do gry w Lidze Mistrzów. Jednak porażka z liderem kosztowała go trzecie miejsce w tabeli na korzyść Bayernu Monachium.

Robert Lewandowski w pomeczowej ocenie "Kickera" spisał się katastrofalnie. Polak dostał najniższą notę w zespole "piątkę" w skali od 1 do 6., gdzie najlepszą oceną jest 1. Były napastnik Lecha Poznań w 70. minucie został zmieniony przez Kubę Błaszczykowskiego. Ponad 20 minut gry pomocnika reprezentacji Polski nie pozwoliło jednak Niemcom na ocenę piłkarza.

Lewandowski był zdecydowanie najgorszym piłkarzem w barwach Borussii. Nikt inny nie dostał noty gorszej niż 3,5. Łukasz Piszczek w oczach niemieckich dziennikarzy spisał się na 3. Najlepsze noty otrzymali Mario Goetze i Lucas Barrios (1,5), gdzie 1 oznacza "klasę światową".

Niemiecka prasa była zgodna co do występu Lewandowskiego. Tylko dwaj obrońcy Hannoveru - Karim Haggui i Emmanuel Pogatetz byli ocenieni gorzej. Przypomnijmy, Hannover stracił 4 bramkii. "Lucas Barrios polisą na życie, Robert Lewandowski tonie" zatytułował artykuł o meczu dziennik "Ruhr Nachrichten".

Występ Sławomira Peszki

W innym spotkaniu 28. kolejki zespół Sławomira Peszki FC Koeln wygrał z FC Nuernberg 1:0. Polak zanotował znakomity występ. Piłkarz, który niedawno wrócił do łask selekcjonera Franciszka Smudy zainicjował akcję zapewniającą zwycięstwo gospodarzom. W 93. minucie Peszko dośrodkował w pole karne, a bramkarza gości celnym strzałem pokonał Novakovic. Polaka dziennik "Kicker" ocenił na "trójkę" i była to jedna z lepszych not w ekipie z Kolonii.