Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Felix Magath zwolniony z Schalke 04

Mimo, że w swoim ostatnim meczu Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało Eintracht Frankfurt, a w ubiegłym tygodniu wyeliminowało z Ligi Mistrzów Walencję, trener 10. zespołu Bundesligi Felix Magath stracił posadę zgodnie z zapowiedziami prasy niemieckiej.
Władze Schalke 04 ogłosiły zwolnienie swoje trenera 57-letniego Felixa Magatha i zwołały natychmiastowe posiedzenie zarządu dotyczące stanu kryzysowego.

Magath, który trzykrotnie triumfował w Bundeslidze (dwukrotnie z Bayernem Monachium i raz z VfL Wolfsburg) był już od jakiegoś czasu zagrożony w związku z rozczarowującymi wynikami w lidze. W Champions League niemiecki zespół radzi sobie jednak znakomicie i 9 marca świętował awans do ćwierćfinału rozgrywek po zwycięstwie z Walencią 3:1 w drugim meczu 1/8 finału.

- Musimy wcisnąć przycisk alarmowy niezależnie od wyników w Lidze Mistrzów - powiedział Clemens Toennies prezes Schalke 04 magazynowi Kicker, który następcę Magatha widzi w Horscie Heldcie. Były trener Stuttgartu ma wkrótce przejąć obowiązki Magatha.

Adwokat 57-letniego trenera Ralf Hocker domaga się od klubu podania dokładnych przyczyn jego zwolnienia. Nie wykluczone, że Schalke przyjdzie walczyć ze swoim byłym szkoleniowcem o jego prawa w sądzie.

Felix Magath nie podda się dobrowolnie. Van Gaal już zwolniony ?