Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Ballack poza składem Bayeru. Odejdzie?

Michael Ballack nie chce być czwartym w kolejności środkowym pomocnikiem Bayeru. Prawdopodobnie Niemiec latem opuści Leverkusen - twierdzi niemiecki dziennik ?Bild?
Chcesz mieć swoją drużynę? Włącz się do gry i "Wygraj Ligę" ?

W sobotnim spotkaniu 25. kolejki Bundesligi (3:0 z Wolfsburgiem)w składzie Bayeru zabrakło gwiazdy zespołu Michaela Ballacka. Media spekulowały, że Niemiec pokłócił się ze szkoleniowcem zespołu. Ten jednak zaprzecza.

- Nie było sprzeczki, jedynie przedyskutowaliśmy sytuację w ten weekend i kondycję fizyczną Michaela. Stwierdził, że nie byłby zbyt pomocny, rozpoczynając mecz na ławce, z jakiś fizycznych powodów. Wolał poćwiczyć na treningu, niż przygotowywać się fizycznie pod kątem spotkania. Dlatego nie znalazł się w meczowym składzie - wyjaśnił trener Bayeru.

Dziennik "Bild" twierdzi, że pozycja Ballacka jest coraz gorsza. Piłkarz, który z powodu częstych kontuzji od przejścia z Chelsea nie zrobił większego wrażenia, ma być teraz dopiero czwartym wyborem Juppa Heynckesa na pozycji środkowego obrońcy.

- Nie jest w takiej kondycji jak trzech czy czterech innych dyspozycyjnych w tej chwili zawodników. A Michael nie widzi siebie w roli zmiennika - mówił trener Jupp Heynckes.

Większość tego sezonu reprezentant Niemiec walczył z kontuzjami. Po wirtuozerskich popisach Larsa Bendera w minioną sobotę, notowania Ballacka spadły. Choć szkoleniowiec zarzeka się, że między nim a piłkarzem nie ma żadnych nieporozumień, zdaniem gazety, Ballack będzie szukał latem możliwości transferu do innego klubu.

Kontrakt 34-latka wygasa w 2012 r. Były gracz Chelsea już wcześnie rozważał przejście na piłkarską emeryturę, ale może także zdecydować się jeszcze na wyjazd za granicę. Wszystko zależy od otrzymanych propozycji.

Z Bayeru Monachium odejdzie za to Luis van Gaal ?