Bundesliga. 10 000 euro kary za faul na Błaszczykowskim

Władze Hannoveru 96 ukazał obrońcę klubu Karima Haggui grzywną wysokości 10 000 euro. Tunezyjczyk wyleciał z boiska w meczu z Borussią Dortmund po brutalnym faulu na Jakubie Błaszczykowskim.

Do zdarzenia doszło w 77. minucie meczu, gdy Borussia prowadziła 2:0. Haggui sfaulował we własnym polu karnym Polaka, który pojawił się na boisku zaledwie kilka minut wcześniej, a przechodząc obok leżącego na murawie Błaszczykowskiego kopnął go w głowę. Sędzia podyktował jedenastkę i wyrzucił Tunezyjczyka z boiska.

Szybko zareagowały władze niemieckiej federacji, które ukarały Hagguiego dyskwalifikacją na pięć spotkań.  Osobną karę zdecydował się jednak nałożyć klub.

- Hannover podjął decyzję o ukaraniu obrońcy grzywną - ogłosił klub. 10 000 euro zasili Fundację Roberta Enke, noszącą imię tragicznie zmarłego bramkarza tego zespołu, a mającej na celu wspieranie osób cierpiących na depresję.

Piękne chwile Polaków w Borussii Dortmund ?