Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lider z Mainz kontra Borussia ze zdrowym Błaszczykowskim

Nie ma w Bundeslidze zespołu lepiej przygotowanego kondycyjnie niż FSV Mainz. Kondycja to też największy obecnie problem wyraźnie zmęczonej tempem sezonu Borussii Dortmund. W niedzielę o 15.30 starcie lidera z wiceliderem Bundesligi - relacja na żywo na Sport.pl
Lider z Moguncji zadziwia piłkarskie Niemcy od dwóch miesięcy i choć eksperci - ostatnio Franz Beckenbauer - otwarcie wątpią, że Mainz może świętować mistrzostwo, opiniami nie przejmują się ani piłkarze sensacyjnego lidera, ani ich trener Thomas Tuchel.

Borussia przed sezonem też nie była traktowana jako główny kandydat do tytułu. Dziś przewaga obu ekip nad resztą ligi jest już spora. Jeśli w niedzielę Mainz wygra, różnica między nim a Borussią powiększy się do pięciu punktów. Dla obu ekip to mecz, który może rozstrzygnąć o mistrzostwie jesieni.

Piłkarze z Mainz niczym grupa maratończyków w większości meczów zabiegała swoich przeciwników. Przez obronny mur lidera przebić się bardzo trudno, a Borussia ostatnio ma z atakiem problemy. Najpierw w meczu z Hoffenheim wystarczyło, by bezbarwny był Shinji Kagawa, a rywale dobrze pilnowali Lucasa Barriosa, a zespół Juergena Kloppa był bezradny. W środę w Pucharze Niemiec właśnie zła gra napastników zadecydowała o porażce z Kickers Offenbach.

Możliwe, że Borussia wystąpi osłabiona. Kontuzję uda leczy największe objawienie jesieni w Dortmundzie - Mario Goetze. Dopiero w niedzielę lekarze mają zadecydować, czy pomocnik Borussii będzie w stanie walczyć z Mainz. Obaw nie ma natomiast o Jakuba Błaszczykowskiego. Choć skrzydłowy Borussii w pucharowym spotkaniu nie wystąpił - narzeka na uraz pachwiny - według klubowego lekarza powinien być gotowy na hit Bundesligi.

185 krajów będzie transmitowało mecz Borussii