Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Łukasz Piszczek zawodnikiem Borussii Dortmund

Reprezentant Polski odszedł Z Herthy Berlin na zasadzie wolnego transferu. Z nowym klubem podpisał trzyletnią umowę. Informację potwierdziła reprezentująca piłkarza agencja BMG Sport.
- Bardzo się cieszę, że trafiłem do takiego klubu jak Borussia Dortmund - klubu, który zwyciężał w Lidze Mistrzów i kilka razy okazywał się najlepszy w Bundeslidze. Przykro opuszczać Berlin, bo w tamtejszym klubie przez trzy lata gry poznałem wspaniałych ludzi i zżyłem się z nimi. Zmiana klubu była trudną decyzją, mam jednak nadzieję, że Hertha już po roku powróci do Bundesligi i życzę jej tego z całego serca. W miarę możliwości chętnie pojawię się na trybunach stadionu w Berlinie, by zobaczyć w akcji swoich kolegów - skomentował tuż po złożeniu podpisu Łukasz Piszczek.

Jak podaje menedżer Bartłomiej Bolek zawodnik w środę pozytywnie przeszedł badania medyczne.

Piszczek był zawodnikiem Herthy od 2004 roku. W sezonie 2006/2007 został wypożyczony do Zagłębia Lubin, gdzie strzelając 11 bramek zdobył mistrzostwo Polski. W kolejnym sezonie wrócił do Berlina, a jego występy zaowocowały wyjazdem na mistrzostwa Europy w 2008 roku. W zakończonym sezonie Hertha zajęła ostatnie miejsce i spadła z Bundesligi.

Piszczek dołączył tym samym do innego Polaka występującego z powodzeniem w Borusii - Jakuba Błaszczykowskiego. Niemal pewne jest, że polska kolonia w Dortmundzie jeszcze się poszerzy. Lada dzień do niemieckiej drużyny ma trafić snajper Lecha Poznań Robert Lewandowski, a wiele mówi się również, że w kręgu zainteresowań klubu z Bundesligi znajduje się Ludovic Obraniak grający w Lille.

Real i Inter walczą o Gerrarda


Więcej o: