Klub z Dortmundu rozgląda się za zawodnikiem, który mógłby zastąpić Pierre-Emericka Aubameyanga, który coraz częściej mówi o
transferze. Borussia chce uniknąć sytuacji, która zdarzyła się po odejściu Roberta
Lewandowskiego. Jurgen Klopp nie miał wówczas gotowego napastnika, który gwarantowałby przynajmniej 25 goli w sezonie, bo Aubameyang dopiero się rozwijał i często grał w kratkę.
Borrusia jest jednym z klubów, które przyglądają się możliwości sprowadzenia napastnika Królewskich. Jak podaje hiszpański AS, usługami Moraty zainteresowany są również kluby z Anglii (
Chelsea i Totenham) oraz zespoły z Włoch (Milan i
Juventus). Zawodnik jest również łakomym kąskiem na rynku chińskim.
W tym momencie wydaje się jednak, że najbliżej sprowadzenia Moraty jest Chelsea. Antonio Conte jest wielkim fanem umiejętności tego zawodnika i mówi się o tym, że klub z Londynu jest w stanie zapłacić aż 65 mln euro za tego zawodnika.