Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Czy Aubameyang jest lepszy od Lewandowskiego?

W niemieckich mediach trwa dyskusja, czy Pierre-Emerick Aubameyang przerósł już Roberta Lewandowskiego. Polak jest drugi w klasyfikacji strzelców Bundesligi i traci do Gabończyka jedną bramkę. Początek spotkania Bayernu Monachium z Borussią Dortmund w sobotę o godzinie 18.30. Relacja na żywo w Sport.pl - To jest Twój Live! Transmisja TV w Eurosporcie 2.
W sobotni wieczór światła reflektorów będą skupione na rywalizacji dwóch najlepszych strzelców Bundesligi. Lewandowski wystąpił w tym sezonie 27 meczach ligi niemieckiej i 24 razy wpisywał się na listę strzelców. Polak dołożył do tego także 5 asyst. Gdyby przełożyć minuty spędzone na boisku na bramki, to okazałoby się, że ,,Lewy'' strzela średnio co 94 minuty. Dla porównania, Pierre-Emerick Aubameyang wystąpił tylko w 25 meczach, w których zdobył 25 bramek i zaliczył dwie asysty. Gabończyk strzela średnio co 88 minut. Z jednej strony jest niezwykle odpowiedzialny i niewywołujący żadnych afer Lewandowski. Z drugiej strony Pierre-Emerick Aubameyang, dla którego słowo ,,kontrowersja'' to drugie imię. Gabończyk charakteryzuje się szalonymi fryzurami, kontrowersyjnymi ubraniami, a jakby tego było mało posiada także złote auto.

Chociaż na niemieckim podwórku Aubameyang ma nieco lepsze statystyki, to wszyscy eksperci sa zgodni, że Lewandowski jest bardziej kompletny od Gabończyka. - Lewandowski jest najlepszym napastnikiem na świecie. To klasyczny środkowy napastnik. Gra trochę jak Inzaghi, ale znacznie lepiej radzi sobie w powietrzu i jest silniejszy - mówił Carlo Ancelotti w rozmowie z Fox Sports.

Dziennikarze spiegel.de wyliczyli również, z jakich miejsc najczęściej strzelają obaj piłkarze. Wbrew powszechnej opinii, to nie Lewandowski jest królem ,,pięciu metrów'', a właśnie Aubameyang. Polak strzela najczęściej między piątym, a jedenastym metrem. Lewandowski potrafi także celniej uderzyć z dystansu i z rzutu wolnego.

Aubameyang to piłkarz, który bazuje na swojej szybkości i często dzięki niej wypracowuje sobie sytuacje do strzelania bramki. Gabończyk jest ostatnim elementem układanki w grze drużyny z Tuchela i to zwykle na nim kończy się większość akcji. Robert Lewandowski jest piłkarzem bardziej wszechstronnym. Często bierze udział w grze kombinacyjnej swojego zespołu, jest bardziej aktywny w drugiej linii, co przekłada się na większą liczbę asyst. We wszystkich meczach Bayernu Lewandowski wypracował partnerom aż osiem bramek.

Klasę i spokój Lewandowskiego docenia także Marek Mintal, były król strzelców Bundesligi. - Kocham go! To bardzo spokojny facet. Aubameyang stara się robić wielkie show. Wszyscy przecież znają historię z maską. W każdym razie, zawsze cieszę się jak dziecko, gdy Lewandowski strzela bramkę. On jest niesamowity - mówi w rozmowie ze sportbuzzer.de.Więcej o:
Komentarze (2)
Bundesliga. Czy Aubameyang jest lepszy od Lewandowskiego?
Zaloguj się
 • dar61

  Oceniono 1 raz -1

  Podalibyśta punktację kanadyjską i byłoby wszystko jasne.
  A! I brakuje - jako przeciwwagi osądu Carla Ancelottiego - Waszej, Redakcjo, wprawki o boczku.

  ***
  Red. Piotrze Majchrzak!
  Wbrew redakcyjnej opinii zapis ten błądzi:
  '...Wbrew powszechnej opinii, to nie Lewandowski jest królem [„]pięciu metrów["], a właśnie Aubameyang...'
  >>> opinii [BEZ PRZECINKA] to...

  '...wystąpił w tym sezonie 27 meczach...'
  Dopra[w]dy?

  Wbrew redakcyjnej opinii zapis ten także błądzi:
  '...Dla porównania, Pierre-Emerick A...'
  >>> Dla porównania [BEZ PRZECINKA] Pierre...
  >>> Dla porównania: Pierre...

  Między brukowcem a słownikiem:
  '...między piątym, a jedenastym metrem...'
  >>> piątym [BEZ PRZECINKA] a jedenastym

  '...w grze drużyny z Tuchela...'
  Z Tuchela, mówicie? Wo ist die Stadt Tuchel?

  Nie cieszy ortografia tegoż zdanka:
  '...W każdym razie, zawsze cieszę się ...'
  >>> W każdym razie [BEZ PRZECINKA] zawsze...
  >>> W każdym razie: zawsze...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX