Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lewandowski najskuteczniejszym napastnikiem świata w tym roku

Robert Lewandowski w tym roku imponuje formą. W 9 meczach strzelił 10 goli i miał 2 asysty. Przy bramce Bayernu bierze udział średnio co 61,8 minuty. To najlepszy współczynnik wśród pięciu najlepszych lig w Europie.
Przeanalizowaliśmy statystyki czołowych napastników pięciu najlepszych lig europejskich (hiszpańska, angielska, niemiecka, francuska i włoska). Robert Lewandowski jest najefektywniejszym napastnikiem w Europie. Drugi Harry Kane z Tottenhamu bierze udział przy bramkach swojego zespołu co 65 minut (12 goli i 3 asysty. Trzeci jest Alexandre Lacazette z Lyonu (udział przy golu co 65,3 minuty - 12 goli i 2 asysty).

Lionel Messi w 2017 roku bierze udział w akcji bramkowej co 81,5 minuty, Cristiano Ronaldo co 98,2 minuty, a Luis Suarez co 67,9 minuty.

Lewandowski w środę strzelił 2 gole i miał asystę w meczu Pucharu Niemiec z Schalke. Wcześniej m.in. strzelił trzy gole Hamburgerowi SV, w meczu Ligi Mistrzów z Arsenalem miał gola i asystę, a także strzelił dwa gole na inaugurację rundy wiosennej z Freiburgiem.

Najefektywniejsi napastnicy z 5 czołowych lig europejskich: