Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Afera w Bundeslidze. Piłkarz wyrzucony z klubu za związek z radykalnymi islamistami

Tunezyjski piłkarz Aenis Ben-Hatira stracił pracę po tym, jak wyszły na jaw jego powiązania z grupą radykalnych islamistów. Jego dotychczasowy klub SV Darmstadt 98 postanowił przedwcześnie rozwiązać z nim kontrakt.
Kontrakt Aenisa Ben-Hatiry z SV Darmstadt 98 został przedwcześnie rozwiązany. Klub nie chciał mieć związku z piłkarzem, który otwarcie wspiera Ansaar International. Organizację, która według Niemców, jest prowadzona we współpracy z salafitami, czyli radykalnym ruchem islamistycznym.

- Po dokładnej analizie stwierdziliśmy, że dalsza współpraca nie ma sensu. Moim zdaniem Ben-Hatira robi źle, utożsamiając się z tą organizacją - powiedział Ruediger Fritsch, prezes Darmstadt.

Sam zawodnik zupełnie nie zgodził się z tą opinią. Stwierdził, że Ansaar International robi na świecie dużo dobrego. Jako przykład podał m.in. pomoc Palestyńczykom w Strefie Gazy oraz wybudowanie studni w Ghanie, z której mogą korzystać zarówno muzułmanie, jak i chrześcijanie.

Po rozwiązaniu umowy piłkarz zamieścił na swoich profilach społecznościowych zdjęcie zrobione przed lustrem, a pod nim wymowny komentarz. - Jest niewielu ludzi, na których spoczywa wielka odpowiedzialność, a mimo to mogą codziennie spojrzeć w lustro i z dumą się rozpoznać. Dzięki Bogu, ja mogę - napisał.

O Ben-Hatirze głośno było już niespełna rok temu, kiedy ten wrzucił na Snapchata fotkę, na której widać było strzykawkę i inne środki medyczne. Może nie byłoby w tym nic złego, gdyby na zdjęciu nie wypatrzono zawierającego deksametazon Lipotalonu - substancji znajdującej się na czarnej liście Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).

Ben-Hatira jest dziewięciokrotnym reprezentantem Tunezji. Wcześniej grał dla juniorskich reprezentacjach Niemiec. Swoją seniorską karierę rozpoczął w Hamburgerze SV, a zanim trafił do Darmstadt (w sierpniu 2016 r.), był graczem Eintrachtu Frankfurt, Herthy Berlin i MSV Duisburg.

Złe informacje dla Nawałki... Reprezentanci Polski mają problemy w swoich klubach


Więcej o:
Komentarze (21)
Afera w Bundeslidze. Piłkarz wyrzucony z klubu za związek z radykalnymi islamistami
Zaloguj się
 • dokowski

  Oceniono 8 razy 8

  Każdy przestępca zrobi czasem coś dobrego, ale nie słyszałem jeszcze o przestępcach tak głupich, że na swoje usprawiedliwienie mają tylko tyle, że czasem robią coś dobrego. Wyobraziłem sobie takiego kretyna w sądzie: "przyznaję, zgwałciliśmy ja okrutnie, ale tydzień wcześniej pomogliśmy staruszce przejść przez jezdnię".

 • afeu

  Oceniono 4 razy 4

  powinien zostać w trybie natychmiastowym wyp.. do kraju pochodzenia

 • olywerus

  Oceniono 8 razy 2

  wyborcza krytycznie u muzułmanach?
  a gdzie hasła religia pokoju?
  zaraz lewackie bojówki będą protestować na ulicach, tak jak wczoraj miliony studentów

 • xrafael

  Oceniono 2 razy 2

  no on moze spojrzec w lustro ? hmmm pijem kawe i czytam ... hmmm

 • na_pravo

  Oceniono 3 razy 1

  Czy ten pan na zdjęciu to Despero z 'Pitbulla' ?

 • yosemitesam

  Oceniono 4 razy 0

  No to zapraszamy pana Hatira do Ekstraklasy. Dla kiboli Jagiellonii Białystok na pewno z miejsca stanie się idolem.

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 3 razy -1

  Kaminski powinien skontaktować się z Tuskiem i bronić tego nieszczęśnika. Ewidentnie dyskryminacja i zagrożenie dla demokracji!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX