Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Pierre-Emerick Aubameyang znowu może mieć problemy w Borussii Dortmund

Pierre-Emerick Aubameyang znowu może mieć problemy w Borussii Dortmund. Po porażce swojego zespołu z Eintrachtem Frankfurt (1:2) imprezował w dortmundzkiej dyskotece "Rush Hour" ze swoją dziewczyną Alyshą.
Po raz pierwszy Gabończyk popadł w problemy na początku listopada, gdy nie znalazł się w kadrze na mecz Ligi Mistrzów ze Sportingiem (1-0). Na dzień przed meczem imprezował w Mediolanie, przez co nie zdążył na przedmeczową odprawę. To niezgodne z polityką klubu, dlatego ukarano go dyscyplinarnie.

O sprawie wiadomo dzięki Instagramowi, gdzie Alysha wrzuciła filmik, a piłkarz zdjęcie z raperem Maitre Gimsem.

- Nie znam tej sprawy, ale porozmawiamy o niej z "Aubą" - powiedział "Bildowi" dyrektor sportowy BVB Michael Zorc. W kontekście tej sprawy można inaczej spojrzeć na słowa trenera Thomasa Tuchela po ostatniej porażce, gdy krytykował nastawienie niektórych swoich podopiecznych i stwierdził, że ich "występ był bardzo słaby, od pierwszej do ostatniej minuty. Nie zasłużyliśmy nawet na jeden punkt".

Mimo tych wszystkich zawirowań Aubameyang znajduje się w znakomitej dyspozycji. To lider klasyfikacji strzelców Bundesligi, strzelił już 13 goli.Piłkarze, którzy zniszczyli swoje Ferrari